Argentīniešu mākslinieka meistardarbnīcas cilvēkiem no Ukrainas Latvijā

Māksla ļauj paskatīties uz apkārtējo pasauli netradicionāli, atver durvis uz fantāzijas pasauli un arī dziedē.

No 7. līdz 11. septembrim Rīgā viesojās argentīniešu fotomākslinieks Sebastjans Sīds. Viņš ieradās Latvijā vadīt mākslas terapijas darbnīcas cilvēkiem ar un bez invaliditātes no Ukrainas. Mākslas meistarklases notika Ķekavā,  Ukraiņu biedrību centrā “Džerelo” Jelgavā, kā arī Latvijas samariešu apvienības aprūpes centrā Rīgā. Meistarklasēs cilvēki uzzināja, kā slaveni mākslinieki veido savus darbus: pirmkārt, dzimst ideja, otrkārt, par materiālu kļūst viss, kas ir apkārt. Un noteikti svarīgi izdomāt izveidotā mākslas darba stāstu, kas piepildītа ar personisku jēgu.

Sebastjana Sīda meistarklases palīdzēja:

• domāt par radošiem procesiem kā veidu, kas pārveido realitāti;

• veidot savu simbolisko telpu;

• piešķirt vērtību katram mirklim, izprotot katra mirkļa vērtību;

• piešķirt jēgu savam personiskās dzīves stāstam ārpus konteksta, atceroties, kas mēs patiesībā esam;

• mācīties ieklausīties savā būtībā un ar radošuma starpniecību ielaist savā pasaulē citu perspektīvu.

Meistarklašu dalībnieki bija dažāda vecuma cilvēki no Ukrainas, tostarp bērni vecumā no 6-18 gadiem, kas bija vieni no aktīvākajiem dalībniekiem.  Meistarklašu dalībniek kopā ar Sebastianu veidoja savus darbus, no kuriem katrā bija stāsts par karu, par to, kā pietrūkst māju, ģimenes, kā ātrāk gribas sagaidīt mieru savā valstī…

Iedvesmu meistarklasēs smēlās arī pats mākslinieks, kurš tagad plāno radīt jaunus darbus, izmantot iegūtās zināšanas un iespaidus par ukraiņiem un to, kas viņiem sirdī. Tie būs Sebastjana Sīda nākamie stāsti, ko pastāstīt pasaulei. Un, protams, viņš plāno atgriezties Latvijā ar jauniem projektiem.