Startē Rīgas akadēmija 

20 cilvēku no dažādām Ukrainas cilvēku ar invaliditāti nevalstiskajām organizācijām nākamajā nedēļā uzturēsies Rīgā, lai piedalītos apmācībās par cilvēku ar invaliditāti tiesībām “Rīgas akadēmija”. Latvijas Cilvēku ar īpašām vajadzībām sadarbības organizācija SUSTENTO sadarbībā ar Eiropas Invaliditātes forumu (EDF) ir uzsākusi šo iniciatīvu, sniedzot iespēju iepazīt Eiropas, tostarp arī Latvijas praksi ANO Konvencijas “Par cilvēku ar invaliditāti tiesībām” realizācijā.

Mācības Rīgā ilgs sešas dienas no 27. novembra līdz 2. decembrim, un katrā no dienām tiks apskatīts kāds konkrēts cilvēku ar invaliditāti dzīves aspekts ANO konvencijas kontekstā, piemēram, tiesības uz izglītību, nodarbinātību, pieejamu vidi, neatkarīgu dzīvi u.c. Mācības tiks organizētas, ietverot gan teorētisko ieskatu par katru konkrēto jomu regulējošajiem normatīvajiem aktiem, gan praktisko pieredzi realizācijā, apmeklējot dažādas organizācijas un iestādes, piemēram, Tiesībsarga biroju, daudzfunkcionālo sociālo pakalpojumu centru “Laipa” Kalnciemā, Latvijas universitātes Zinātņu māju u.c.

Apmācību dalībnieki ir no dažādiem Ukrainas reģioniem – Kijivas, Ļvivas, Harkiva, Luganska, Čerkasiem. Viņi pārstāv dažādas cilvēku ar invaliditāti organizācijas un Rīgā apgūtās zināšanas un prasmes nodos tālāk savas organizācijas biedriem un vietējai kopienai.

“Mūsu organizēto apmācību mērķis ir vairot Ukrainas cilvēku ar invaliditāti pārliecību, ka viņu kā nevalstisko organizāciju pārstāvju iesaiste un ekspertīze ir svarīga, lai arī Ukraina varētu kļūt par pilnvērtīgu, iekļaujošu Eiropas valsti,” uzsver LCĪVSO SUSTENTO valdes priekšsēdētāja Gunta Anča. “Cilvēku ar invaliditāti moto Eiropā ir “Neko par mums bez mums!”, un šis princips ir aktuāls arī labākai Ukrainas nākotnei”.

Projektu finansē organizācija CBM (Christian Blind Mission), kas jau otro gadu dažādos  projektos sadarbībā ar Eiropas Invaliditātes forumu (EDF) sniedz atbalstu cilvēkiem ar invaliditāti Ukrainā.