Kāpēc svarīgi piedalīties EP vēlēšanās?

Šodien kopā ar citu organizāciju pārstāvjiem izmantojam iespēju satikt Rīgā Eiropas Parlamenta priekšsēdētāju Robertu Metsolu. Latvija ir viena no pirmajām pieturām viņas Eiropas Parlamenta vēlēšanu tūrē. Tās mērķis ir diskutēt, cik svarīgi piedalīties vēlēšanās, stiprinot demokrātiju, it īpaši šajā tik sarežģītajā laikā, kad Eiropai jākļūst vienotākai kā jebkad.

Eiropas parlamenta vēlēšanās tradicionāli ir vismazākā vēlētāju aktivitāte. Daudzi cilvēki uzskata, ka 9 deputāti, kas pārstāv Latviju Eiropas parlamentā, neko nespēj ietekmēt Eiropas politikā. Robertas Metsolas arguments ir vienkāršs un pārliecinošs: neatkarīgi no tā, vai aiziesiet nobalsot, tās 9 vietas tāpat būs aizņemtas. Jautājums tikai, vai tās aizņems cilvēki, kuri pārstāv jūsu intereses.

Lai skaidrotu šos jautājumus, kā arī veicinātu Eiropas Parlamenta vēlēšanu piekļūstamību, jau kopš pagājušā gada kopā ar Eiropas Invaliditātes forumu (European Disability Forum) un vēl 6 Eiropas valstu cilvēku ar invaliditāti jumta organizācijām realizējam projektu “Cilvēku ar invaliditāti tiesības vēlēt (DREE)”. Projekta mērķis ir paaugstināt cilvēku ar invaliditāti politisko līdzdalību Eiropas parlamenta vēlēšanās, kļūstot par politisko partiju kandidātiem Eiropas parlamentam, iesaistoties balsošanā un citās politiskajās aktivitātēs.