Telpiskas skaņas izrāde

8. un 9. janvārī pl. 17.00 Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā (LNMM), Jaņa Rozentāla laukumā 1 notiks apvienības “IevaKrish” laikmetīgās dejas skaņdarba “Labra nams” pirmatskaņojums.

“Labra nams” ir telpiska skaņas horeogrāfija, kuru izveidojuši mākslinieki Ieva Gaurilčikaitė-Sants un Krišjānis Sants sadarbībā ar komponistu Jēkabu Nīmani.

“Labra nams” ir poētisks stāsts par bezgalīgu staigāšanu labirintā, kuru veido paša radītā skaņa un kustība. Skaņdarbu veido ģeometriski kustīgas skaņas ainavas labirints. Skaņdarba pamatā ir īsas muzikālas vienības, kuru gaitu un secību atskaņošanas laikā nosaka mākslinieku veidotā dejas horeogrāfija. Skaņdarba izpildītāji – dejotāji – pārnēsā un vada skaņdarbam speciāli izgudrotus elektroniskus mūzikas instrumentus. Ap katru klausītāju ir izveidoti astoņi kustību un skaņas koridori, savukārt dejas horeogrāfija liek izpildītājiem katru reizi variēt kustības kompozīciju, padarot par unikālu katru no skaņdarba izpildījumiem. Apmeklētāji to piedzīvo ar aizsietām acīm.

“Šis projekts ir lielisks piemērs netradicionālām kultūras pieredzēm, kas ne tikai piedāvā baudīt mākslu, iedziļinoties savās maņās, bet arī veicina iekļaujošas sabiedrības attīstību,” uzskata LNMM izglītības darba vadītāja Elīna Bērziņa.

Biļetes ir iespējams iegādāties muzeja pastāvīgajā ekspozīcijā mobilajā vietnē “Mobilly” vai klātienē muzeja kasē līdz plkst 16.30.

Pasākums notiks drošajā režīmā, ievērojot visus valstī noteiktos epidemioloģiskos drošības noteikumus kultūras pasākumiem. Uzturēšanās muzeja iekštelpās un pasākumā sejas maskās, ievērojot 2 metru distanci, ieeja, uzrādot sadarbspējīgu Covid-19 vakcinācijas apliecinoši sertifikātu un personu apliecinošu dokumentu.

Sadarbībā ar LNMM izrādes dienās plkst. 16.00 notiks muzejpedagogu vadītās ekskursijas pastāvīgajā ekspozīcijā cilvēkiem ar redzes traucējumiem.

Papildu informācija:

Ģertrūde Upeniece, producente

Tālr. +371 200 296 45

E-pasts: tuvumi@ievakrish.com

FB: @ievakrish

IG: @ieva.krish

W: www.ievakrish.com