Sports cilvēkiem ar invaliditāti

18. saruna

Tēma “Sports cilvēkiem ar invaliditāti”

Mēs lielākoties visi zinām paralimpisko spēļu čempionus Diānu Krūmiņu, Aigaru Apini, Rihardu Snikus, Edgaru Bergu… bet parasports ir ne tikai dalība dažādos pasaules sporta pasākumos, bet tā ir iespēja sportot jebkuram, kuram ir invaliditāte. Par to visu Guntas Ančas saruna ar Latvijas Paralimpiskās komitejas prezidenti Daigu Dadzīti.

“Paralimpiskā komiteja atbild par visu sportu cilvēkiem ar invaliditāti Latvijā – sākot no bērniem un jauniešiem līdz senioriem. Mēs rakstām projektus, organizējam paralimpiskās sporta dienas. Pandēmijas laikā daudz iemācījāmies, piemēram, ka var vingrot mājās sporta stundās Zoom platformā,”raidierakstā stāsta Daiga Dadzīte. “Mēs aicinām sportot visus, arī tos, kas nekad iepriekš to nav darījuši. Ja vienu brīdi šķita, ka parasports ir tikai profesionāls un visi meklē pēc iespējas veselākus cilvēkus, lai būtu labāki rezultāti, tad pēdējos četros gados ir tā, ka visi sāk meklēt cilvēkus ar smagāku invaliditāti un domā, kā iesaistīt viņus, ļaut sacensties un būt labākajiem.”

Aicinām pieteikties un piedalīties Vasaras parasporta spēlēs Limbažos!

Par godu izcilajam vieglatlētikas trenerim un paralimpiskā sporta entuziastam Aldim Šūpulniekam 25. augustā Limbažu Lielezera pludmalē norisināsies Vasaras parasporta spēles. Pasākums paredzēts cilvēkiem ar fiziskās veselības traucējumiem (fizisku invaliditāti un redzes invaliditāti).

Pieteikuma anketa pieejama šeit: https://forms.gle/PYVjRDwT1zpEnQ4E8

Lūdzu ņemiet vērā:

  • pieteikuma forma individuāli jāaizpilda gan dalībniekam, gan asistentam;
  • dalība pasākumā ir BEZ MAKSAS;
  • lai reģistrētos pasākumā, lūgums aizpildīt pieteikuma formu līdz 2023. gada 17. augusta plkst. 23:59.

Tuvāka informācija par šo un citām Latvijas Paralimpiskās komitejas aktivitātēm mājaslapā www.lpkomiteja.lv.