Rīgas domes projekta “Veselības tilti” noslēguma tikšanās

24. februārī notika noslēdzošā lekcija un atbalsta grupas nodarbība Latvijas Cilvēku ar īpašām vajadzībām sadarbības organizācijas īstenotajā Rīgas domes projektā “Veselības tilti”, kas paredzēts cilvēkiem no Ukrainas, lai sniegtu informāciju par ārstnieciskajiem pakalpojumiem Latvijā un veselības patstāvīgas uzturēšanas iespējām.

Projekta noslēguma tikšanās notika dienā, kad apritēja divi gadi, kopš Krievija uzsāka karu Ukrainā. “Šī diena kardināli mainīja mūsu dzīves! Tā bija diena, kas lika mainīt savas dzīves cilvēkiem Ukrainā, tā bija diena, kas lika mainīt savu skatu uz dzīvi mums šeit Latvijā. Mēs darām visu iespējamo, lai palīdzētu tiem Ukrainas cilvēkiem, kas šobrīd dzīvo Latvijā, tomēr skaidri apzināmies, ka viņi nespēs šeit justies kā mājās. Mēs strādājam, lai palīdzētu cilvēkiem ar invaliditāti Ukrainā. Nav izmērāms, cik liels vai mazs ir katra cilvēka vai organizācijas ieguldījums, bet ir pilnīgi skaidrs, ka tas ir ļoti svarīgs Ukrainas smagajā ceļā uz uzvaru,” projekta darbdienu sākot, klātesošos uzrunāja SUSTENTO valdes priekšsēdētāja Gunta Anča.

Atbalsta grupas nodarbību “Psihoemocionālās veselības saistība ar fizisko veselību” vadīja sertificēta klīniskā un veselības psiholoģe Iveta Krūmiņa. Veselības aprūpes speciāliste, LCĪVSO SUSTENTO politikas koordinatore Iveta Neimane pastāstīja par veselīga dzīvesveida piedāvājumiem Rīgā, iepazīstinot ar mājaslapu www.veseligsridzinieks.lv.

Noslēgumā dalībnieki pakavējās saviesīgās un atbalstošās sarunās. Dalībnieki atzina, ka projektā uzzinājuši gan lietderīgu informāciju par veselības aprūpi Latvijā, ko jau izmanto savā ikdienā, gan arī apguvuši praktiskas prasmes veselības uzturēšanā, ko var lietot individuāli vai rast iespēju iekļauties kādā grupā.

Bildes:

Gunta Anča uzrunā projekta dalībniekus.

Iveta Neimane iepazīstina ar veselīga dzīvesveida piedāvājumiem Rīgā.

Iveta Krūmiņa vada nodarbību par psihoemocionālās veselības saistību ar fizisko veselību.

Noslēgumā kliņģeris un saviesīgas, draudzīgas un konsultatīvas sarunas.

Projekta finansējumu nodrošina Eiropas Savienība Patvēruma, migrācijas un integrācijas fonda ietvaros.