Invaliditāte un fiziskās aktivitātes 6. saruna

Tēma “Invaliditāte un fiziskās aktivitātes”

Šajā raidierakstā Guntas Ančas sarunbiedre ir Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas vadošā pētniece, profesore, Eiropas Pielāgoto fizisko aktivitāšu federācijas prezidente Aija Kļaviņa.

Saruna risinās par:

· pielāgotas fiziskās aktivitātes,

· fizisko aktivitāšu nepieciešamība un ikdienas sastāvdaļa,

· attieksmes veidošanās bērnībā ģimenē un skolā,

· sociālās attiecības un atbalstoša vide,

· psiholoģiskie tipi un pieeja fiziskām aktivitātēm,

· veselības speciālistu atbalsts.

“Veselības aprūpe ir dārga. Šo dārgo pakalpojumu padarīt sev lētāku varam ar to, ja saprotam, kas jādara, lai attālinātu veselības problēmas. Ko paši varam mainīt savā veselībā, ja nav pietiekami laba sirds, elpošanas sistēma, ja ir palielināts ķermeņa svars vai ir muskuļu vājums? Es ieteiktu aktīvi, pat proaktīvi izzināt un uzmeklēt speciālistus, kuri var dot fizisko aktivitāšu recepti – individuāli izveidot darbības plānu. Protams, svarīgi, lai vēlme nodarboties ar fiziskām aktivitātēm ir arī pašā cilvēkā. Visa pamatā ir katra gribasspēks, motivācija un izvēle uzlabot savu veselību un labsajūtu, dzīves kvalitāti un ilgumu. Veselības aprūpes speciālisti ir tie, pie kuriem var gūt drošības sajūtu, ka var justies labāk,” sarunā atklāj Aija Kļaviņa.

Projekts tiek finansēts A/S “Latvijas valsts meži” Sociālās palīdzības programmas ietvaros, ko administrē Fonds Ziedot.lv.