Bērnības autisms – mātes pieredze un sabiedrības attieksme 9. saruna

Tēma “Bērnības autisms – mātes pieredze un sabiedrības attieksme”

“Ejot pa ielu, neviens nepateiks, ka eju ar dēlu, kuram ir invaliditāte ar īpašo kopšanu, kas ir smaga invaliditāte. Kārlim kopumā ir piecas diagnozes, no kurām pamatdiagnoze ir bērnības autisms. Mēs visus šos gadus esam intensīvi strādājuši, lai viņš varētu iekļauties sabiedrībā. Sabiedrības attieksme ir dažāda. Pēdējos gados tā ir kļuvusi pozitīvāka,” tā ar savas dzīves situāciju iepazīstina Agnese Bonda – šī raidieraksta Guntas Ančas sarunbiedre.

Klausieties podkāstu, lai uzzinātu par:

  • cilvēku attieksmi un sabiedrības izglītošanu,
  • ikdienas rūpēm par bērnu ar invaliditāti,
  • slimības saasinājuma riskiem,
  • izglītības iespēju nodrošināšanu – speciālā vai parastā skola,
  • bērna ar invaliditāti vecāku ikdienu.

“Invaliditāte nav izvēle. Es neizvēlējos, lai man piedzimst Kārlis tāds, kāds viņš ir. Toties es varu izvēlēties, vai nu pieņemt, vai nepieņemt viņu. Es viņu pieņemu un neturēšu četrās sienās. Man no bērnības ir taisnība sajūta. Palīdzēšu citiem, cik manos spēkos, – ar informāciju, ar pieredzi. Ja mēs sabiedrībai nestāstīsim par savām problēmām, par vajadzībām, mēs nevaram prasīt, lai sabiedrība pati interesējas par to, kas tai nav aktuāli,” uzskata Agnese Bonda.

Projekts tiek finansēts A/S “Latvijas valsts meži” Sociālās palīdzības programmas ietvaros, ko administrē Fonds Ziedot.lv.