Banku pakalpojumu piekļūstamība

20. saruna

Tēma “Banku pakalpojumu piekļūstamība”

Lai gan direktīva par pakalpojumu piekļūstamības prasībām spēkā stāsies 2025. gadā, tomēr finanšu sektors Latvijā jau savlaicīgi gatavojas, lai uz to laiku būtu pirmie sasniegumi. Kā padarīt finanšu pakalpojumus un bankas piekļūstamākas cilvēkiem ar invaliditāti, par to Guntas Ančas saruna ar Latvijas Finanšu nozares asociācijas pārstāvi Edgaru Pastaru.

“Finanšu pakalpojumu piekļūstamība ir maksājumu veikšana gan bankomātā, gan iespēja veikalā norēķināties ar karti terminālī, gan kredītu saņemšana, gan konta atvēršana, gan maksājumu veikšana internetbankā, gan ieguldījumi u. c. Mums ir svarīgi sākt darboties savlaicīgi, jo bankas ir lieli kuģi, ko pagriezt īstajā virzienā nav tik vienkārši. Un tā atklājām daudz nezināšanu un maldīgu priekšstatu, kas vajadzīgs cilvēkiem ar invaliditāti,” stāsta Edgars Pastars. “Vadlīnijas par banku piekļūstamību ir viens solis un iedod pareizo virzienu, kas būtu jāņem vērā pakalpojumu sniegšanā cilvēkiem ar funkcionāliem traucējumiem. Otrs ļoti noderīgs solis ir video filmiņas par komunikāciju ar cilvēkiem ar kustību, redzes un dzirdes traucējumiem – parādīt ir labāk, nekā izstāstīt.”

Video filmiņas par banku pakalpojumu piekļūstamību: https://www.youtube.com/playlist?list=PLOoE_fAgfnGjd7XbKhT0cr0SgK0wKZqS_

Finanšu nozares asociācijas kontakti:

Tālr. 287 18175

e-pasts: info@financelatvia.eu