Aptauja par cilvēku ar invaliditāti iesaisti lietotāju testos

Novembrī kopā ar augstskolu Turība un partneriem Zviedrijā, Spānijā un Slovēnijā uzsākām Erasmus+ projektu INTUX. Projektā izstrādāsim un ieviesīsim augstskolās mācību moduļus, kuros studenti varēs mācīties veidot cilvēkiem ar īpašām vajadzībām piemērotu lietotāja pieredzes dizainu. Šobrīd esam projekta realizācijas posmā, kurā mums vajadzīga cilvēku ar invaliditāti iesaiste!

Kas ir lietotāja pieredzes dizains?
Lietotajā pieredzes dizains ir pieredze, kas rodas, kad lietotājs izmēģina jaunus produktus. Testēt var jebkuru produktu – tehnisko aprīkojumu mājlietas, mobilās aplikācijas u.c. Iesaistot testēšanā cilvēkus ar invaliditāti, ir iespējams radīt cilvēku ar invaliditāti vajadzībām piemērotus produktus. Tātad – tas ir par mūsu visu ikdienas ērtībām, izmantojot palīgtehnoloģijas, mobilās aplikācijas utt.

Kā lietotājiem iesaistīt testēšanā cilvēkus ar invaliditāti? 

Lai noskaidrotu abu iesaistīto pušu vajadzības, kopā ar projekta partneriem esam izstrādājuši anketu. Jūsu atbildes uz jautājumiem ļaus saprast situāciju Latvijā un palīdzēs mums noteikt to lietotāju vajadzības, kuri piedalās vai gribētu piedalīties testēšanā. 

Anketu līdz 13. martam var aizpildīt tiešsaistē šeit: 

https://survey.alchemer.eu/…/INTUX-Aptauja-par…