Aicinām uz konferenci par mākslīgo intelektu un tehnoloģijām cilvēkiem ar invaliditāti

Ikviens no mums grib dzīvot pilnvērtīgi un neatkarīgi – risināt sadzīves jautājumus, saņemt informāciju un brīvi paust savu viedokli, izmantot dažādus pakalpojumus, strādāt un atpūsties. Kā neatkarīgu un patstāvīgu dzīvi cilvēkiem ar invaliditāti var palīdzēt nodrošināt mūsdienu tehnoloģijas? Par to runāsim konferencē “Mākslīgais intelekts un tehnoloģijas cilvēku ar invaliditāti dzīvē”, kas notiks 8.decembrī LU Zinātņu māja, Rīgā.

Konferences mērķis ir apzināt sasniegumus un izaicinājumus, kas vēl jāpārvar ceļā uz tādu fizisko un informatīvo vidi, kurā nav attieksmes un apkārtējās vides šķēršļi. Latvijas un ārvalstu tehnoloģiju uzņēmumi konferencē pastāstīs par šī brīža tehnoloģiju iespējām un nākotnes iecerēm. Dažādu iestāžu un organizāciju pārstāvji dalīsies pieredzē, par to, kā mākslīgo intelektu un tehnoloģijas var izmantot cilvēku ar funkcionāliem traucējumiem ikdienas atvieglošanai. Atbildīgo valsts iestāžu pārstāvji informēs par valsts politikas attīstības virzieniem un tehnoloģiju izmantošanu valsts informācijas sistēmu pilnveidē, palīgtehnoloģiju izmantošanā, nodarbinātībā, zinātnē, skolēnu izglītošanā, uzņēmēju iesaistē.

Savukārt paralēli diskusijām konferences izstāžu telpā varēs iepazīties un praktiski izmēģināt ārvalstu un Latvijas tehnoloģiju uzņēmumu piedāvātos mākslīgā intelekta risinājumus.

Konferencē aicinām piedalīties cilvēki ar invaliditāti, nevalstiskās organizācijas, speciālās izglītības iestāžu pārstāvji, politikas veidotāji, tehnoloģiju uzņēmumi, augstākās izglītības iestāžu pārstāvji.

Konferences darba valoda – latviešu valoda

Reģistrēties konferencei var šeit: https://ej.uz/registracija_MI_konference