sākumlapajūsu jautājumslapas karte Ru En
AA  
SUSTENTO > Atbildes meklējot > SUSTENTO atvērts sadarbībai ar Latvijas reģionu NVO Drukāt
SUSTENTO atvērts sadarbībai ar Latvijas reģionu NVO

 

Ar 2012. gada 1.oktobri LCĪVSO SUSTENTO īsteno plaša apjoma projektu „Reģionālo cilvēku ar invaliditāti un prognozējamu invaliditāti organizāciju līdzdalības resursu stiprināšana politikas plānošanā un ieviešanā”.

Par projektu lasiet vairāk šeit

Pēc veiktajām projekta aktivitātēm 2012.gada novembrī notika pirmie 2 dienu semināri Latgalē, kur tikāmies ar 19 NVO, kas pārstāv cilvēkus ar invaliditāti. Savukārt š.g. janvārī - Vidzemē ar 19 biedrībām, bet februārī Rīgā iepazināmies ar 15 Zemgales NVO un trim biedrībām no Rīgas reģiona. Beidzamie 2 projekta semināri notika Liepājā un Talsos, kā rezultātā tikāmies ar 22 sabiedriskajām organizācijām no Kurzemes puses. Bez 5 SUSTENTO dalīborganizācijām, kas pieteicās piedalīties šajos izglītojošajos izbraukuma semināros, esam klātienē iepazinušies ar 70 NVO, ar kurām, pateicoties šī projekta realizācijai, ikdienā notiek ne tikai elektroniskā saziņa, bet arī sadarbība konkrēto invaliditātes politikas jautājumos. Šobrīd vēl tiek rediģēta kopējā kontaktinformācija, kas drīzumā būs pieejama šajā mūsu mājas lapas sadaļā.

Sadarbība projekta ietvaros turpinās ar visām NVO, tomēr pēc speciālās 3 dienu mācību vizītes maijā Rīgā, kur plānotajām jauniepazītajām 8 NVO (pa 2 no katra reģiona) pievienojās vēl 2, varam runāt gan par stabiliem partneriem SUSTENTO darbībā un jaunām dalīborganizācijām: Rojas Invalīdu biedrība,  Sabiles biedrība "Skola visiem", Liepājas Diakonijas centrs no Kurzemes; Ludzas Invalīdu biedrība, Viļānu Bērnu un jauniešu invalīdu biedrība "Saulstariņi", Krāslavas Invalīdu biedrība "Stariņš no Latgales"; biedrība ģimenēm ar īpašo vajadzību Bērniem un jauniešiem "Vecāki kopā", ATBALSTS cilvēkiem ar īpašām vajadzībām, Valmieras Invalīdu biedrība "Atspēriens" no Vidzemes un "Bērnu un jauniešu rotaļu un attīstības centrs ORANŽAIS STARS", Invalīdu sporta un rehabilitācijas klubs "Cerība" no Zemgales. 

 Liels gandarījums, ka tiek sasniegti plānotie projekta rezultāti, un vēl lielāks prieks, ka nostiprinās, bet citviet veidojas stabila sadarbība ar Latvijas nevalstiskajām biedrībām, ar kurām kopā mazināsim tās barjeras, kas liedz iespējas cilvēkiem ar īpašajām vajadzībām justies līdzvērtīgi katram un ikvienam savam vienaudzim.  

Risināsim invaliditātes problēmas paši un kopā!
Šis ir 2012.gada nogales pārdomu raksts pēc projekta uzsākšanas, kā arī novadot pirmos seminārus Latgalē.
Bilžu galerijas
Šajā sadaļā ir un būs apskatāmas fotogrāfijas no SUSTENTO izbraukuma semināriem.
Sižets par SUSTENTO darbu LTV1 raidījumā KOPĀ
No š.g. maija nogales arī http://www.youtube.com/watch?v=KfEni2LhDws ikvienam ir iespējams iepazīties ar SUSTENTO veikumu projekta „Reģionālo cilvēku ar invaliditāti un prognozējamu invaliditāti organizāciju līdzdalības resursu stiprināšana politikas plānošanā un ieviešanā” ietvaros
Mūsu mājas lapā – elektroniskā līdzdalības ābece!
Līdzdalības ābece ir pieejama katram, kas vēlas saprast, kādas iespējas ir ikvienam cilvēkam piedalīties valstiskajos lēmumpieņemšanas procesos. Tā ir interaktīva pieturu shēma, kur, uzklikšķinot uz jebkuru ikonu, var atrast un iepazīties ar visefektīvāko politisko ietekmes instrumentu.
Īstenots LCĪVSO SUSTENTO projekts – iegūti jauni sadarbības un līdzdalības resursi
Ir īstenots turpat gada garumā tāds projekts, kura ieguvums ir visaktīvāko Latvijas NVO (invaliditātes jomas) kontaktinformācijas pārskats un elektroniskā Līdzdalības ābece. Tās ir pieejamas ikvienam www.sustento.lv apmeklētājam, tomēr, lai saņemtu precizējošos datus, iepriekš ir jāsazinās ar SUSTENTO sekretariātu.
Diskusijas

 

Apmeklētāji: 4724071