sākumlapajūsu jautājumslapas karte Ru En
AA  
SUSTENTO > Visi jaunumi > Paldies, ka palīdzat SUSTENTO augt! Drukāt
Paldies, ka palīdzat SUSTENTO augt!

Paldies, ka palīdzat SUSTENTO augt!

Pirms 10 gadiem, sanākot kopā 16 lielākajām biedrībām, kas apvienoja cilvēkus ar dažāda veida invaliditātēm, dzima doma saliedēties, lai Latvijā kopīgi pārstāvētu cilvēkus ar īpašajām vajadzībām. 2002. gada 11. maijā tika izveidota nevalstisko organizāciju apvienība SUSTENTO, kas izvirzīja mērķi – pārstāvēt visu cilvēku ar invaliditāti un hroniskām slimībām intereses vietējā, nacionālā un starptautiskā līmenī, ievērojot katras grupas īpašās vajadzības. Tajā pat gadā Latvijas Cilvēku ar īpašām vajadzībām sadarbības organizācija “SUSTENTO” kļuva par dalīborganizāciju Eiropas Forumā cilvēkiem ar invaliditāti, kurā šobrīd jau apvienojušies vairāk kā 80 miljoni cilvēku ar invaliditāti Eiropā. Gada laikā SUSTENTO pievienojās vēl 4 reģionālās NVO. Mūsu valdes priekšsēdētāja Gunta Anča tika ievēlēta par EDF valdes locekli. Piederību SUSTENTO patlaban juridiski ir apliecinājušas 34 nevalstiskās organizācijas. „Neko par mums bez mums” – kopā ar SUSTENTO Latvijā pauž vairāk kā 50 000 cilvēku ar invaliditāti vai ar hroniskām saslimšanām, kas ir mūsu dalīborganizāciju biedri.
Lai Latvijas valdība veidotu tādu politiku, kas nodrošina cilvēku ar invaliditāti un hroniskām slimībām cilvēktiesības un nediskrimināciju, lai veicinātu pilnīgu iekļaušanu sabiedrībā – SUSTENTO šo 10 gadu laikā kļuva par eksperti un uzticamu partneri Labklājības un Veselības ministrijās, bijušajā Īpašu uzdevumu ministra sabiedrības integrācijas lietās sekretariātā, sākusi veidot partnerību ar Izglītības un Ekonomikas ministrijām. Mērķtiecīgi ietekmējot cilvēkiem ar īpašajām vajadzībām labvēlīgas likumdošanas izstrādi, pieņemšanu un realizāciju, izveidojusies konstruktīva sadarbība ar LR Saeimu un Sociālo un darba lietu komisiju.
10 gadu laikā LCĪVSO SUSTENTO Latvijā ir izveidojusi stabilu sadarbību ar ievērojamākajām un lielākajām nevalstisko organizāciju apvienībām un sadarbības tīkliem. Eiropā – ar Eiropas Forumu cilvēkiem ar invaliditāti, Eiropas Pacientu forumu, Pieejama tūrisma tīklojumu, Koalīciju par dzīvi sabiedrībā, Eiropas Sieviešu lobiju. Pasaulē – Pasaules Cilvēku ar invaliditāti kustību un Globālo Invaliditātes fondu.  
Visus šos gadus esam saņēmuši atbalstu no sabiedrības informācijas līdzekļiem televīzijā, radio un interneta portāliem, jo īpaši, kad mērķtiecīgi iestājāmies par jaunās un tajā pat laikā vēsturiskās ANO konvencijas cilvēkiem ar invaliditāti ratifikāciju un pieņemšanu Latvijā. Mūsu spēks ir sadarbībā. „Tikai patiesi ticot saviem panākumiem, mēs varam cerēt tos arī sagaidīt,” uzsver SUSTENTO valdes priekšsēdētaja G.Anča, mūsu pārstāve Eiropas Ekonomikas un sociālo lietu komitejā.
Svinīgo 10. dzimšanas dienas pasākumu š.g.11. maijā veidojām kopā ar savām dalīborganizācijām - tuvām un tālām. Četru stundu garumā skatījāmies, klausījāmies un piedalījāmies koncertā, ko veidoja Latvijas Nedzirdīgo biedrības Strazdumuižas pūtēju ansamblis un populārās mūzikas ansamblis EPSILON, Latvijas Neredzīgo savienības kluba RĪTAUSMA melodeklamētāji un dejotāji, Latvijas Sieviešu ar invaliditāti asociācijas ASPAZIJA vokālais ansamblis "Ilgas" un senioru deju kopa, Biedrības RŪPJU BĒRNS kustību teātris no DAC "Cerību ligzda", mūzikas grupa "Zvaigžņu dzirkstis" un dejotāji no galdniecības darbnīcas "Skaida", kā arī Gulbenes cilvēku ar invaliditāti biedrības vīru ansamblis RETRO un alūksniešu - pašiestudētie skeči no dzīves.   
Kopā ar mūsu biedrībām "Gaismas staru", MOTUS VITA , Inčukalna cilvēku ar invaliditāti biedrību un ASPAZIJU bijām sarūpējušas sirsnīgu pārsteigumu katram SUSTENTO 10.dzimšanas dienas viesim.
11.maija svinības organizēt bija viegli, jo pa šiem 10 gadiem esam viens otram apliecinājuši savu uzticību, sirsnību un spēju sadarboties. Svētku gaidīšana ir atklājusi, ka esam talantīgi, ka mūsu vidū ir izcili profesionāļi un ka, augot kopā, atklājas aizvien jaunas un jaunas iespējas.
 
 
 
Diskusijas

 

Apmeklētāji: 4960145