sākumlapajūsu jautājumslapas karte Ru En
AA  
SUSTENTO > Visi jaunumi > VM Kampaņa par daudzveidīgām medicīniskās palīdzības iespējām Drukāt
VM Kampaņa par daudzveidīgām medicīniskās palīdzības iespējām

VM Kampaņa par daudzveidīgām medicīniskās palīdzības iespējām

Kampaņas ietvaros ir izveidoti informatīvi materiāli (vizītkartes un uzlīmes) iedzīvotājiem, kas tiks izplatīti ar Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta, pacientu un ģimenes ārstu organizāciju un sociālo dienestu starpniecību. Kampaņu atbalsta Rīgas Satiksme, kura Rīgas sabiedriskā transporta līdzekļos izvietos informāciju par kampaņu. Lai skaidrotu rīcību dažādās situācijās ir sagatavots animēts video klips, kas tiks pārraidīts Latvijas televīzijā un sociālajos medijos.

Kampaņas pamatā ir dažādu saslimšanu situāciju atainojumi un skaidrojumi par ieteicamo rīcību, lai ātri un kvalitatīvi saņemtu mediķu palīdzību. Mērķis ir gan informēt par to, ka ir vairākas iespējas, kurp vērsties pēc kvalificētu mediķu padoma vienkāršāku saslimšanu gadījumos, piemēram - sazināties ar savu ģimenes ārstu, pašam doties uz tuvāko ārstniecības iestādi vai arī zvanīt uz ģimenes ārstu konsultatīvo tālruni 66016001, gan arī atgādināt, kādās situācijās neatliekamās medicīniskās palīdzības izsaukšana ir būtiska, lai glābtu cilvēka dzīvību.

Kopš Ģimenes ārstu konsultatīvā tālruņa 66016001 darbības sākuma, 2011.gada maijā, līdz gada beigām ir sniegtas 15 120 konsultācijas. Savukārt kopš kampaņas „Jūties švaki? Ne vienmēr ir tik traki" sākuma zvanu skaits uz Ģimenes ārstu konsultatīvo tālruni 66016001 ir dubultojies! Darba dienās saņemto zvanu skaits ir palielinājies no aptuveni 50 uz 100 zvaniem, bet brīvdienās Ģimenes ārstu konsultatīvais tālrunis saņem jau 200 zvanus un vairāk.

 Videosižets

Diskusijas

 

Apmeklētāji: 5243524