sākumlapajūsu jautājumslapas karte Ru En
AA  
SUSTENTO > Visi jaunumi > Vai zināt, ka reizi gadā iespējams apmeklēt ģimenes ārstu bez maksas? Drukāt
Vai zināt, ka reizi gadā iespējams apmeklēt ģimenes ārstu bez maksas?
Pieaugušajiem šāda iespēja ir reizi kalendārajā gadā, veicot bezmaksas profilaktisko apskati, ja vien pacients šajā kalendāra gadā nav jau izmeklēts slimības laikā. Bezmaksas profilaktiskajā apskatē pacientam ir iespējas iegūt informāciju par savu veselības stāvokli un vajadzības gadījumā laikus uzsākt ārstēšanos.
2006.gada 19.decembra Ministru kabineta noteikumi Nr.1046 "Veselības aprūpes organizēšanas un finansēšanas kārtība" nosaka, ka pieaugušajiem ir iespēja vienu reizi kalendārajā gadā (no 1.janvāra līdz 31.decembrim) pie sava ģimenes ārsta veikt vispārēju veselības pārbaudi, ja pacients nav jau izmeklēts slimības laikā.
Tas nozīmē, ka pat tad, ja nav nekādu sūdzību par savu veselības stāvokli, ikviens pacients var doties pie sava ģimenes ārsta vienu reizi gadā bez maksas (arī nemaksājot pacienta iemaksu). Ja kalendārā gada laikā pacients jau ir bijis pie ģimenes ārsta vai ticis izmeklēts slimības laikā, tad par ģimenes ārsta apmeklējumu būs jāmaksā pacienta iemaksa 1 lata apmērā.
Pieaugušo profilaktiskajā apskatē ietilpst arī imūnprofilakse atbilstoši vakcinācijas kalendāram. Imūnprofilakse nav saistīta ar to, cik reizes konkrētais pacients ir devies pie sava ģimenes ārsta viena gada laikā, bet arī par to nav jāmaksā pacienta iemaksa.
Svarīgi ir atcerēties, ka bezmaksas profilaktiskā apskate pieaugušajiem pie sava ģimenes ārsta reizi kalendārajā gadā ir tāda pati kā valsts apmaksāta profilaktiskā apskate pie ģimenes ārsta. Parasti, saņemot valsts apmaksātus pakalpojumus, ir jāveic pacienta iemaksa 1 lata apmērā.
 
Sīkāk par profilaktisko apskašu kārtību lasiet šeit:
Diskusijas

 

Apmeklētāji: 5082704