sākumlapajūsu jautājumslapas karte Ru En
AA  
SUSTENTO > Visi jaunumi > Šogad iecerēts atsevišķos gadījumos invaliditāti cilvēkiem piešķirt uz mūžu Drukāt
Šogad iecerēts atsevišķos gadījumos invaliditāti cilvēkiem piešķirt uz mūžu
Pašreiz invaliditāti uz mūžu nosaka cilvēkiem, kuriem ir anatomiski defekti, piemēram, ir rokas plaukstas vai noteikto pirkstu trūkums, notikusi kājas vai pēdu amputācija, pilnīgs vai praktisks aklums vienā vai abās acīs, nedzrirdība un nespēja runāt vienlaikus vai abpusēja nedzirdība, kā arī citos gadījumos.
Savukārt turpmāk, ja cilvēkam piecu gadu laikā konstatēti stabili neatgriezeniski funkcionēšanas jeb veselības traucējumi, invaliditāti varētu noteikt bez atkārtotas ekspertīzes jeb uz mūžu. Lai to īstenotu, nepieciešams veikt izmaiņas noteikumos par prognozējamas invaliditātes, invaliditātes un darbspēju zaudējuma noteikšanas kritērijiem, termiņiem un kārtību.
Pērn atkārtoti invaliditāti noteica gandrīz 28 tūkst. cilvēku, no kuriem 6719 invaliditāte noteikta uz mūžu. Pēdējos gados 25% cilvēku no kopējā personu ar invalidtāti skaita, kuriem veikta atkārtota ekspertīze, ir noteikta invaliditāte uz mūžu.
Tas noteikts informatīvajā ziņojumā "Par kārtību, kādā Veselības un darbspēju ekspertīzes ārstu valsts komisijā tiek pārskatīta personām piešķirtā invaliditātes grupa", ar ko š.g.17.janvārī, tika iepazīstināta valdība.
Diskusijas

 

Apmeklētāji: 5082799