sākumlapajūsu jautājumslapas karte Ru En
AA  
SUSTENTO > Eiropas lietas > Eiropas forums cilvēkiem ar invaliditāti > Vajadzības un šķēršļi. EDF sekretariāts tiek izglītots par komplicētajām atkarības vajadzībām Drukāt
Vajadzības un šķēršļi. EDF sekretariāts tiek izglītots par komplicētajām atkarības vajadzībām

Vienā dienā uzzināt visu par daudzajām un dažādajām autisma, smadzeņu traumu un mentālās veselības problēmām, protams, nav iespējams, tomēr EDF darbinieki kopā ar EDF Briselē esošajiem biedriem mēģināja par šiem jautājumiem uzzināt pēc iespējas vairāk. Mēs vēlamies padalīties savās jauniegūtajās zināšanās un atziņās arī ar jums.

Ir kāda sabiedrības daļa, kas varbūt pat nezina, ka ar autismu sirgstošajiem cilvēkiem viņu sociālo traucējumu dēļ (viņi neskatās cilvēkiem sejā, koncentrējas uz runātāja muti un kustīgiem priekšmetiem) var būt saskarsmes grūtības. Tomēr šī spēja koncentrēties uz detaļām var izrādīties noderīga, veicot darbu, kur nepieciešama precizitāte (tajā pašā laikā tikai 37% iegūst profesionālo izglītību un gandrīz visi ir izslēgti no darba tirgus). Sabiedrība ir pilna aizspriedumu, šķirojot cilvēkus pēc saviem invaliditātes stereotipiem un bieži vien vērtējot viņus pēc novecojušām teorijām.

Mēs sapratām, ka smadzeņu procesi ir tik automātiski, ka mēs pat nepamanām to pareizo darbību līdz brīdim, kad kaut kas vairs nav labi. Cilvēki, kas guvuši smadzeņu traumu, nekavējoties maina statusu; viņi kļūst par „pilsoņiem ar invaliditāti” un cenšas atgūt visas atmiņas par iepriekšējo dzīvi, pūlēdamies tās salasīt kā pērles no pēkšņi pārtrūkušas kaklarotas. Lai viņi varētu atgriezties dzīvē, ir nepieciešams liels kvalificētu darbinieku atbalsts, nodrošinot atbilstošu rehabilitāciju. Mēs uzzinājām par „Head House” un „Club House” koncepciju, kuras pamatā ir pārliecība, ka ikvienam cilvēkam ir jādod iespēja atgriezties darba tirgū un pilnvērtīgā dzīvē.  

Strādājot ar visiem invaliditātes spektriem, ir iespējams atstāt novārtā individuālo viedokli, bet mēs cenšamies savā ikdienas darbā paturēt prātā šīs atšķirības. Mēs tiešām ceram, ka jums noderēs zemāk pievienotās prezentācijas. Viens no daudzajiem bija secinājums, ka nepieciešama Eiropas mēroga statistika par personām ar smadzeņu traumām, ko ir grūti īstenot, ņemot vērā klasificēšanas un diagnozes noteikšanas problēmas.

Mūsu ikgadējā akcijā mēs tieksimies uz to, lai tiktu iekļautas VISAS invaliditātes perspektīvas un, lai likumdošana, kas attiecas uz cilvēkiem ar invaliditāti, būtu saskaņota visās dalībvalstīs. EDF biedrs “Garīgā veselība Eiropā” (Mental Health Europe) gatavo ziņojumu un statistiku par institucionalizāciju Eiropā, arī aicinot EDF nacionālās padomes veidot sadarbību ar organizācijām, kuru uzmanības lokā ir garīgās veselības problēmas.

Lai uzzinātu vairāk un saņemtu atbildes uz jautājumiem, sazinieties ar Maria Nyman | maria.nyman@edf-feph.org | +32 2 286 51 84

Lejupielādējiet prezentācijas: 1 | 2 |

Diskusijas

 

Apmeklētāji: 4265558