sākumlapajūsu jautājumslapas karte Ru En
AA  
SUSTENTO > Eiropas lietas > Eiropas forums cilvēkiem ar invaliditāti > EDF 2011.gada jūnija aktualitātes Drukāt
EDF 2011.gada jūnija aktualitātes
VAI ESI PIETIEKAMI BRĪVS?
2011. gadā Eiropas cilvēku ar invaliditāti organizāciju uzmanības centrā ir pārvietošanās brīvība. Tas ir svarīgi tāpēc, ka ES līgumi visiem pilsoņiem garantē tiesības uz pamatbrīvību: brīvas cilvēku, preču, pakalpojumu un kapitāla kustības iespējas. Tas nozīmē, ka visi var brīvi pārvietoties, strādāt un dzīvot jebkurā ES valstī.
Tomēr cilvēki ar invaliditāti vēl nevar baudīt šīs tiesības un brīvi pārvietoties, strādāt un dzīvot citās valstīs tikpat vienkārši kā visi pārējie ES pilsoņi.
Mēs jūtamies diskriminēti, jo mums nav pilnīga pieejamība šīm pamattiesībām: mēs sastopamies ar šķēršļiem, dodoties uz skolu, meklējot darbu, īrējot dzīvokli vai vienkārši meklējot informāciju.
Pastāstiet mums par savu pieredzi : Maria Nyman maria.nyman@edf-feph.org 
 
 
EIROPAS PARLAMENTA DEPUTĀTI CĪNĀS PAR PIEEJAMĪBAS PRASĪBĀM ATBILSTOŠU MARĶĒJUMU
Pieci Eiropas Parlamenta deputāti (Konstantīns POUPAKIS, Adams KOSA, Sesīlija VIKSTRĒMA, Ričards HOVITS un Eva LIHTENBERGERA) ir izplatījuši deklarāciju par to, ka jāuzlabo marķējuma pieejamība neredzīgiem un vājredzīgiem cilvēkiem. ES normatīvi šajā jomā nav tik stingri kā mēs to vēlētos, tāpēc Eiropas Parlamenta deputāti aicina Eiropas Komisiju uzsākt konsultācijas par to, ka būtu lietderīgi Kopienas līmenī ieviest brīvprātīgu Braila sistēmu un alternatīvu marķējuma pieejamību, lai klientiem, kas nevar izlasīt uzdrukāto tekstu, nodrošinātu pieejamību iesaiņojumu informācijai. Ja šo deklarāciju parakstīs vismaz puse Eiropas Parlamenta deputātu, Komisijai vajadzēs atbalstīt brīvprātīgās shēmas, lai uzlabotu pieejamību informācijai uz preču iesaiņojuma.
Diskusijas

 

Apmeklētāji: 4265525