sākumlapajūsu jautājumslapas karte Ru En
AA  
SUSTENTO > Visi jaunumi > No pirmā maija sācis strādāt Ģimenes ārstu konsultatīvais tālrunis 66016001 Drukāt
No pirmā maija sācis strādāt Ģimenes ārstu konsultatīvais tālrunis 66016001
 
No 2011.gada 1.maija Veselības norēķinu centrs nodrošina Latvijas iedzīvotājiem iespējas ārpus ģimenes ārstu darba laika saņemt medicīniskus padomus par vienkāršām veselības problēmām, kuru risināšanai nav nepieciešama neatliekamās medicīniskās palīdzības sniegšana. Medicīniskos padomos iedzīvotājiem sniegs pieredzējuši ģimenes ārsti un ārsta palīgi darba dienās no plkst. 18.00 līdz plkst. 8.00 no rīta, bet brīvdienās un svētku dienās – visu diennakti.
Ģimenes ārstu konsultatīvais tālrunis 66016001 ir Veselības ministrijas un Veselības norēķinu centra organizēts medicīnisko padomu tālrunis, kura darbība tiks nodrošināta Sociālās drošības tīkla stratēģijā paredzēto finanšu līdzekļu ietvaros. Ieviešot Ģimenes ārstu konsultatīvo tālruni, tiks rasta iespēja iedzīvotājiem sniegt medicīniskus padomus, kā rīkoties vienkāršu saslimšanu gadījumos, tādejādi atslogojot neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestu un slimnīcu uzņemšanas nodaļas.
Ar plašāku informāciju iedzīvotāji var iepazīties Veselības norēķinu centra mājas lapā www.vnc.gov.lv vai arī zvanot uz Veselības norēķinu centra bezmaksas informatīvo tālruni 80001234 darba dienās no 8.30 līdz 17.00.
 
VNC paziņojums:  
Latvijas iedzīvotājiem no 1.maija medicīniskus padomus sniegs Ģimenes ārstu konsultatīvais tālrunis!
 
Veselības norēķinu centrs atgādina, ka no š.g.1.maija darbu uzsācis Ģimenes ārstu konsultatīvais tālrunis 66016001. Ģimenes ārstu konsultatīvais tālrunis 66016001 ir Veselības ministrijas un Veselības norēķinu centra organizēts medicīnisko padomu tālrunis, kas nodrošinās Latvijas iedzīvotājiem iespējas ārpus ģimenes ārstu darba laika saņemt medicīniskus padomus par vienkāršām veselības problēmām, kuru risināšanai nav nepieciešama neatliekamās medicīniskās palīdzības sniegšana.
 
Medicīniskos padomus iedzīvotājiem darba dienās no plkst. 18.00 līdz plkst. 8.00 no rīta, bet brīvdienās un svētku dienās visu diennakti sniegs pieredzējuši ģimenes ārsti un ārsta palīgi, ņemot vērā savas zināšanas un pieredzi veselības aprūpē, kā arī Latvijas Ģimenes ārstu asociācijas izstrādātos kritērijus par biežāk izplatītajām saslimšanām. Ja pēc zvanītāja teiktā Ģimenes ārstu konsultatīvā tālruņa 66016001 operatoram radīsies pārliecība, ka personas sūdzības ir tāda rakstura, kas apdraud personas veselību vai dzīvību, zvans tiks pāradresēts neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestam.
 
Veselības norēķinu centrs uzsver, ka Ģimenes ārstu konsultatīvais tālrunis 66016001 sniegs konsultācijas par vienkāršām veselības problēmām, ja ir noticis nelaimes gadījums, pēkšņi pasliktinājies veselības stāvoklis, apdraudot veselību vai dzīvību, iedzīvotājiem jāzvana ātrajai palīdzībai pa tālruni 113.
 
Jau ziņots, ka Ģimenes ārstu konsultatīvais tālrunis 66016001 nebūs paaugstinātas maksas tālrunis. Zvanot no fiksētā tālruņa vai mobilā tālruņa, zvanītājs maksās atbilstoši sava operatora noteiktajiem tarifiem par zvaniem uz fiksēto Rīgas diapazona numuru. Lai noskaidrotu maksu par zvanu uz Ģimenes ārstu konsultatīvo tālruni, Veselības norēķinu centrs aicina iedzīvotājus vērsties pie sava operatora.
Diskusijas

 

Apmeklētāji: 4954263