sākumlapajūsu jautājumslapas karte Ru En
AA  
SUSTENTO > Eiropas lietas > Eiropas forums cilvēkiem ar invaliditāti > EDF jaunumi 2011.gada februārī Drukāt
EDF jaunumi 2011.gada februārī
Šindlera balvas mērķis ir veicināt cilvēku ar invaliditāti vajadzību apzināšanos visās Eiropas arhitektu skolās, tādējādi sekmējot pieejamības īstenošanu. Tā motivē jaunos arhitektus radīt vidi, kas atvērta un pieejama ikvienam, neatkarīgi no vecuma, statusa vai fiziskajām spējām. 2010. gada konkursa dalībnieku uzdevums bija pārveidot Berlīnes Olimpisko spēļu vietu iekļaujošā vidē.  
Uzvarējušie projekti tika paziņoti 2011. gada 14. janvārī īpašā Šindlera balvas pasniegšanas pasākumā, kas norisinājās Berlīnē, konferenču zālē “Kosmoss”, Vācijā, kur EDF pārstāvēja Silvio Sagramola. Laureātdarbi tika atlasīti no 174 projektiem, ko bija iesnieguši studenti vai komandas no arhitektu skolām visā Eiropā. Konkursā, kurā jauno arhitektu uzdevums bija radīt pilsētvidi bez šķēršļiem, tika godalgotas arī skolas, pirmo vietu piešķirot Ufas Valsts Naftas tehnoloģiju universitātei Krievijā.
Pirmo reizi šāds konkurss tika rīkots 2003. gadā, un tas ir motivējis arhitektu skolas iekļaut pieejamības tēmu mācību programmās un, godalgojot skolas, finansējis pētījumus un aktivitātes, kas sekmē pieejamības pilnveidošanu. Kā teica Silvio Sagramolas kungs, vēl ir skolas, kuras nepieciešams motivēt iekļaut savās programmās pieejamības tēmu. Ja ne, vajadzētu ieteikt šo skolu lēmējvarai pieteikties konkursā uz nākamo godalgu un pa to laiku paaugstināt izpratnes līmeni, un palīdzēt šīm skolām sagatavoties gaidāmajiem izaicinājumiem. 
Contact: Silvio Sagramola Director Info-Handicap | +352 366 4661 | www.info-handicap.lu
Diskusijas

 

Apmeklētāji: 4265554