sākumlapajūsu jautājumslapas karte Ru En
AA  
SUSTENTO > Eiropas lietas > Aktuālitātes > Jauna ES regula, kas nodrošinās tiesības autobusu pasažieriem - cilvēkiem ar invaliditāti Drukāt
Jauna ES regula, kas nodrošinās tiesības autobusu pasažieriem - cilvēkiem ar invaliditāti
Š.g. 15.februārī Eiropas Parlaments (EP) pieņēma jaunu regulu, kas nodrošinās tiesības autobusu pasažieriem. Jaunā regula paredz, ka pasažieriem, kas ceļo ar autobusiem, ja maršruta garums ir vismaz 250 km, būs tiesības no pārvadātājiem saņemt vairāk informācijas un palīdzību, kā arī kompensācijas brauciena atcelšanas vai kavēšanās gadījumos, satiksmes negadījuma vai bojātas bagāžas gadījumos.
Jaunā regula stāsies spēkā pēc 2 gadiem. Dalībvalstīm būs dota iespēja daļu no noteikumiem nepiemērot uzreiz, tomēr ne ilgāk par 8 gadiem. Savukārt pamattiesības cilvēkiem ar invaliditāti vai ar ierobežotām pārvietošanās spējām, kā arī pasažieru tiesības uz informāciju būs jānodrošina uzreiz no brīža, kad regula stāsies spēkā.
Jaunā regula, kas nodrošinās tiesības autobusu pasažieriem, attieksies uz visiem regulārajiem "tālsatiksmes" pārvadājumiem valsts iekšienē un starp valstīm, kur plānotais maršruta garums ir 250 km vai vairāk. Pasažieriem būs tiesības brauciena atcelšanas vai aizkavēšanās gadījumā saņemt palīdzību, biļetes apmaksu vai kompensāciju, arī par negadījumā gūtiem miesas bojājumiem vai bojātu bagāžu. Noteikumi attieksies arī uz pasažieriem, kas izmanto tikai daļu no šādiem tālsatiksmes reisiem.
Šīs regulas ietvaros pasažieriem, kuriem ir invaliditāte un kas brauc īsākas distances autobusu maršrutos, būs vairāk tiesību kā līdz šim. Pārvadātājiem un autoostām būs pienākums sniegt informāciju un palīdzību, lai cilvēki ar invaliditāti bez grūtībām varētu pārvietoties ar autobusiem.
Ratiņkrēsla vai cita pārvietošanās aprīkojuma nozaudēšanas vai bojājumu gadījumā šiem pasažieriem būs tiesības saņemt no pārvadātāja kompensāciju. Pārvadātājiem būs jānodrošina informāciju par autobusu reisiem un to izmaiņām visiem pasažieriem visos autobusu maršrutos.
Regula paredz minimālos apjomus kompensācijām, kas būs izmaksājamas, notiekot negadījumam, kā arī pasažieriem tiks noteiktas tiesības uz nepieciešamo palīdzību: piemēram, pārtiku, apģērbu, transportu, kā arī apmaksātu izmitināšanu.
Ja autobusa brauciens tiks atcelts vai autobusa atiešana aizkavēsies, pasažieris varēs vai nu bez maksas mainīt biļeti, vai saņemt biļetes cenas atlīdzību, atsevišķos gadījumos viņam būs tiesības uz kompensāciju. Regula nosaka gadījumus, kad pārvadātājam atcelta vai kavēta brauciena gadījumos būs jāpiedāvā pasažieriem maltīte un izmitināšana.
Tāpat jaunā regula nosaka autobusa vadītāju, autobusu un autoostu apkalpojošā personāla sagatavošanu darbam ar cilvēkiem, kuriem ir invaliditāte vai ierobežotas pārvietošanās spējas. Kaut arī dalībvalstīm tiek pieļauta iespēja uz ne vairāk kā 5 gadiem atlikt šo izglītojošo procesu, tomēr nekas neliedz sākt veicamā nosacījuma īstenošanu nekavējoties.
Diskusijas

 

Apmeklētāji: 4900168