sākumlapajūsu jautājumslapas karte Ru En
AA  
SUSTENTO > Eiropas lietas > Eiropas Ekonomikas un Sociālo lietu komiteja > Eiropas Komisāre Redinga invaliditātes starpgrupu sanāksmē prezentē invaliditātes stratēģiju Drukāt
Eiropas Komisāre Redinga invaliditātes starpgrupu sanāksmē prezentē invaliditātes stratēģiju

Janvārī Invaliditātes starpgrupu sanāksmē tika apspriesta invaliditātes stratēģija, kur Eiropas Komisijas viceprezidente Viviana Redinga ļoti atzinīgi novērtēja ANO Konvencijas ratifikāciju. Viņa teica, ka Invaliditātes stratēģija paceļ konkrētus faktorus politiskā līmenī, lai būtu iespējams panākt pārmaiņas cilvēku ar invaliditāti ikdienā. Atzinīgi tika novērtēts Eiropas Parlamenta un EDF paveiktais, jo šādi tiek uzturēta invaliditātes jautājumu nozīme politikas dienas kārtībā un sekmēta sadarbība ar Eiropas institūcijām. Saskaņā ar komisāres teikto mums jārada ekonomikas tirgus, kas nodrošina preces un pakalpojumus cilvēkiem ar invaliditāti, tādējādi sekmējot nodarbinātības un ekonomikas izaugsmi. Redingas kundze pieminēja Pieejamības likumu, kas tiks pieņemts 2012. gadā, un pārmaiņas, ko tas varētu ienest cilvēku ar invaliditāti ikdienā un dzīvē.  

EDF prezidents Yannis Vardakastanis runāja par kopīgajiem pūliņiem, kas tikuši ieguldīti Invaliditātes stratēģijā un ANO Konvencijā. Tāpat viņš pieminēja dalībvalstu ieguldījumu, sekmējot jaunu likumu pieņemšanu un to nonākšanu no zemākā līmeņa Eiropas līmenī. Viņš uzsvēra nepieciešamību pilnībā pievērsties šo likumu īstenošanai dzīvē. “Šis ir atbildības un pienākumu laiks. Uzdevuma vieglākā daļa ir paveikta. Mēs visi esam šajā apvienībā, lai veiktu dažādus pienākumus  un paliktu uzticīgi 80 miljoniem Eiropā dzīvojošo cilvēku ar invaliditāti.”

Read more on EDF website

Disability Intergroup website

Contact: Janina Arsenjeva | janina.arsenjeva@edf-feph.org | +32 2 282 46 02 

Diskusijas

 

Apmeklētāji: 4227344