sākumlapajūsu jautājumslapas karte Ru En
AA  
SUSTENTO > Eiropas lietas > Eiropas forums cilvēkiem ar invaliditāti > EDF jaunumi 2010.gada novembrī Drukāt
EDF jaunumi 2010.gada novembrī
Uzsākta kampaņa, kuras mērķis ir uzlabot cilvēku ar invaliditāti iespējas izmantot internetu. Jauna interneta vietne ar nosaukumu “Salabo internetu” dod cilvēkiem ar invaliditāti un vecākiem ļaudīm iespēju ziņot par problēmām, ar kurām viņi sastopas, sērfojot internetā. 
Jaunais projekts, ko uzsākusi labdarības organizācija “Pilsoņi tiešsaistē” (Citizens Online) nodrošina, ka brīvprātīgie pieņem sūdzības un ziņo par tām interneta vietņu īpašniekiem. Projekts “Salabo internetu” ir izvirzījis ambiciozu mērķi –piesaistīt 10 000 brīvprātīgos, kas divu gadu laikā par konstatētajām nepilnībām informēs 250 000 interneta vietņu. Starp biežāk sastopamajām problēmām, kas atklājas, kad cilvēki ar invaliditāti sērfo internetā, ir vietnes nesaderīgums ar ekrāna lasītājiem; grūti salasāmi teksti; vietnes, kas liedz pieeju lietotājiem, kuri neizmanto „peli”; pārblīvēts un grūti uztverams satura izvietojums.  
Līdztekus informēšanai par nepilnībām internetā brīvprātīgie varēs arī caur e-pastu vai Twitter tīklā pārrunāt viņiem aktuālos jautājumus.
Dr. Geila Bredbruka no organizācijas “Pilsoņi tiešsaistē” aicināja “uzticamu brīvprātīgo tehniķu grupu” uzņemties šīs problēmas risināšanu. “Esmu pārliecināta, ka daudzus tehniķus pārņemtu šausmas iedomājoties, ka viņu lolotā vietne nav cilvēkiem pieejama. Es uzskatu, ka šī nav tā problēma, ar ko cilvēkiem ar invaliditāti vajadzētu tikt galā pašiem,” viņa teica.
Saskaņā ar Vispasaules Tīmekļa konsorciju tikai 19% interneta vietņu atbilst interneta pieejamības minimuma standartam. 2008. gadā tas izstrādāja vadlīniju kopumu, lai uzlabotu interneta pieejamību.
Avots: Ebulletin of Inclusion Scotland
Diskusijas

 

Apmeklētāji: 4135900