sākumlapajūsu jautājumslapas karte Ru En
AA  
SUSTENTO > Eiropas lietas > Eiropas forums cilvēkiem ar invaliditāti > EDF foruma biedru ziņas Drukāt
EDF foruma biedru ziņas

Eiropas Autisma dienās 2010 Eiropas autisma slimnieki aicina vairāk pievērst uzmanību ar autismu slimojošo veco cilvēku vajadzībām

 

Eiropas Autisma Dienas tika organizētas 2010. gada oktobra sākumā vienlaikus ar Katānijā rīkoto asociācijas “Autisms Eiropā” IX starptautisko kongresu “Autisma nākotne”, uz kuru ieradās 1300 dalībnieki no visas pasaules. Šajā reizē asociācija “Autisms Eiropā” vērsa uzmanību uz faktu, ka mūsdienās cilvēkiem ar autismu un viņu ģimenēm bieži pietrūkst atbalsta, kas vajadzīgs, lai viņi varētu dzīvot pilnvērtīgu, cilvēka cienīgu dzīvi.

Sabiedrībai novecojot, cilvēki ar autismu un viņu ģimenes sastopas ar ļoti komplicētām grūtībām, un viņiem trūkst kvalificētas palīdzības. Tāpēc nepieciešama konkrēta rīcība, lai cilvēkiem ar autiskā spektra traucējumiem (AST) garantētu to pašu iespēju sniegtās priekšrocības, ko bauda pārējie Eiropas pilsoņi. Evelyne Friedel, asociācijas “Autisms Eiropā” prezidente, atzinīgi novērtēja pēdējos jaunievedumus cilvēku ar AST uz pierādījumiem balstītā ārstēšanā un intervencijā. Atsaucoties uz Eiropas Padomes Ministru komitejas rekomendāciju par novecošanu un cilvēkiem ar invaliditāti, viņa arī aicināja ES dalībvalstis uz konkrētu rīcību, lai uzlabotu dzīves apstākļus cilvēkiem ar autismu – jo īpaši vecajiem ļaudīm – un sadarbotos Eiropas un starptautiskā līmenī, sekmējot apmaiņu ar informāciju un labāko pieredzi.

Turpmāka informācija par asociācijas „Autisms Eiropā” IX starptautisko kongresu būs pieejama drīz. Skatīt vairāk...

Asociācija “Autisms Eiropā” ir uzsākusi ziedojumu vākšanas kampaņu tiešsaistē. Skatīt šeit.

 

 

Diskusijas

 

Apmeklētāji: 4222581