sākumlapajūsu jautājumslapas karte Ru En
AA  
SUSTENTO > Masu medijiem > SUSTENTO aicina valdību būt izlēmīgai Drukāt
SUSTENTO aicina valdību būt izlēmīgai
Rīga, 2010.gada 28.aprīlī
 
SUSTENTO aicina valdību būt izlēmīgai
 
Latvijas cilvēku ar invaliditāti un pacientu organizāciju apvienība SUSTENTO ir pārliecināta, ka Veselības ministrija nevar palikt bez ministra laikā, kad valstī tiek veidots nākamā gada budžets. No šī budžeta sadalījuma būs atkarīga daudzu Latvijas iedzīvotāju veselība un arī dzīvība.
 
Šobrīd situācija veselības aprūpes pakalpojumu saņemšanai Latvijas iedzīvotājiem ir kritiska. Mūsu organizācija katru dienu saņem zvanus no izmisušiem cilvēkiem, kas nespēj samaksāt par slimnīcu, ārsta konsultāciju vai zālēm. SUSTENTO tikko veiktā aptauja rāda, ka 30,6 % nevar apmaksāt ārstēšanos slimnīcā, 34% nevar nopirkt zāles, bet 3,4% nevar atļauties neko.
 
Presē plaši izskanējusi informācija par slimnīcu lielajiem parādiem, kas, protams, atsaucas uz pacientiem. Visam pāri ir ziņas par Veselības ministrijas nepareizo finansu sadalījumu, lielajām administratīvajām izmaksām un citām pārvaldes problēmām. Katrs ministrs, kas vadījis šo ministriju, tiek turēts aizdomās par savu interešu negodīgu virzīšanu.
 
Šajā situācijā mūs tiešām pārsteidz valdības vilcināšanās apstiprināt Antru Sakni ministres amatam, ja, protams, viņa aizvien vēl ir gatava to pildīt.
Antras Sakne kā LU docente orientējas veselības aprūpes sistēmā un tās problēmās. Viņas Ekonomikas zinātņu doktora grāds ļautu skatīt nozari ekonomikas kontekstā, tomēr vissvarīgākais viņa nav bijusi saistīta ne ar vienu konkrētu ārstniecības iestādi.
 
Mēs esam pārliecināti, ka Veselības ministra apstiprināšanu nedrīkst ne aizkavēt, ne vēl jo vairāk atlikt. Katra diena nes jaunus zaudējumus nozarē, un tas vistiešākā veidā atsauksies uz cilvēku veselību un dzīvību.
.
Diskusijas

 

Apmeklētāji: 5013727