sākumlapajūsu jautājumslapas karte Ru En
AA  
SUSTENTO > Projekti - iepirkumi > SUSTENTO atbalstītie projekti > Astmas profilakse Drukāt
Astmas profilakse

Projekta rezultāti, sasniegtie mērķi

 

Latvijas Astmas un alerģijas biedrība no 2009.gada 17.decembra līdz 31. decembrim realizēja projektu „Astmas profilakse”. Projekts tika iecerēts kā informatīvi izglītojošs profilakses pasākums astmas un alerģijas slimniekiem.

Projekta mērķis –veicināt biedrības biedru sapratni par veselīga dzīves veida nepieciešamību, iepazīstināt astmas un alerģijas slimniekus ar profilakses iespējām, alternatīvām metodēm astmas ārstēšanā, pareizu mutes higiēnu, kā arī informēt par jaunas, izglītojošas grāmatas iznākšanu cilvēkiem, kas cieš no pārtikas alerģijas. 

Izglītojošā pasākuma dalībnieki uzzināja daudz jauna par to, kā astmas slimniekiem, kuri regulāri lieto inhalējamos medikamentus, pareizi kopt mutes dobumu, kā astmas un alerģijas profilaksei veiksmīgi iespējams izmantot sāls inhalācijas, kā arī uzzināt jaunumus par pārtikas alerģiju.

 

Projekta mērķis – sniegt astmas un alerģijas slimniekiem informāciju par to, kādus profilakses pasākumus veikt un kā atvieglot ikdienas dzīvi, tika sasniegts.

 
Projekta mērķauditorija, ieviešanas gaita, aktivitāšu apraksts
 
    
  Informatīvi-izglītojošais pasākums par astmas profilaksi notika 2009. gada 18.   decembrī LSIA „Aspazija” telpās Pērnavas ielā 54. Tajā  piedalījās 30 Astmas un alerģijas biedrības biedri.
Tā kā profilakses darbam ir ļoti liela nozīme slimības veiksmīgai ārstēšanai, vēlējāmies  savus biedrus iepazīstināt ar sāls terapiju. Līdz šim bija zināmas sāls alas un sāls istabas. Tagad Latvijā ir pieejamas arī sāls inhalators jeb „sāls pīpes”, kas ir ļoti ērti lietojamas katram mājas apstākļos. Ārsti tās rekomendē elpošanas ceļu saslimšanu ārstēšanai un profilaksei, elpošanas ceļu aizsargmehānismu stimulēšanai, astmas, bronhīta, putekšņu un citu alerģiju, saaukstēšanās, kakla iekaisumu, angīnas, rinīta, ādas patoloģiju (dermatīta, ekzēmas) ārstēšanā un profilaksē.
Sāls terapija aizvieto daudzus dārgus medikamentus, palīdz arī spriedzes un sezonas depresijas gadījumos,stiprina gan veģetatīvo nervu sistēmu, gan imunitāti.
Par sāls terapijas iespējām informēja Mutes veselības veicināšanas programmas vadītāja, psiholoģe Danuta Rumjanceva. Viņa pastāstīja arī par pareizu mutes higiēnu pēc astmas inhalatoru lietošanas, jo, neskatoties uz to, ka mūsdienās pieejamajiem medikamentiem ir maz blakus parādību un tie ir droši lietojami, tomēr pēc inhalējamo kortikosteroīdu lietošanas nepieciešams ievērot mutes higiēnas pasākumus.   
 
 

 

 

Diskusijas

 

Apmeklētāji: 4375048