sākumlapajūsu jautājumslapas karte Ru En
AA  
SUSTENTO > Projekti - iepirkumi > Informatīvi izglītojošās vides izveide trešo valstu valstpiederīgajiem cilvēkiem ar invaliditāti Drukāt
Informatīvi izglītojošās vides izveide trešo valstu valstpiederīgajiem cilvēkiem ar invaliditāti

Informatīvi izglītojošās vides izveide trešo valstu valstpiederīgajiem cilvēkiem ar invaliditāti

 

 

Līdz šim Latvija nav bijusi populārs galamērķis imigrantu vidū, tomēr trešo valstu valstpiederīgo skaits, kuri par savu galamērķi izvēlas Latviju, ar katru gadu konsekventi pieaug. Cilvēkam ar invaliditāti, ierodoties uzņēmējvalstī, ir nepieciešams īpašs atbalsts, lai cilvēki spētu orientēties jaunajā vidē un varētu saņemt savām vajadzībām atbilstošu atbalstu.

 

Piekļuvi zināšanām šobrīd ierobežo pieejamu un viegli izprotamu informatīvo materiālu trūkums, ko papildus pastiprina trešo valstu valstpiederīgiem pieejamas elektroniskās informatīvās/izglītojošās vides trūkums.

 

Lai mainītu situāciju, projekta ietvaros tiks izstrādāta īpaša apmācību programma cilvēkiem ar invaliditāti no trešajām valstīm, kura ietvers informāciju par valsts institūcijām, sociālo sistēmu un citiem cilvēkiem ar invaliditāti būtiskiem jautājumiem. Programma tiks izstrādāta, balstoties uz informācijas apkopojumu par integrācijas šķēršļiem un apmācību vajadzībām imigrantiem, kas identificēti citās ES dalībvalstīs.

Projekta ieviešanas gaitā tiks izstrādāti informatīvi izglītojošie materiāli – resursu karte „Mans ceļš uz atbalstu” (izdota krievu un angļu valodā), kas palīdzēs cilvēkiem ar invaliditāti, ierodoties Latvijas Republikā, izprast, kāds ceļš būtu ejams, lai varētu saņemt nepieciešamo atbalstu un iekļautos sabiedrībā. Tiks izveidota speciāla sadaļa SUSTENTO mājas lapā, kur trešo valstu cilvēki ar invaliditāti varēs gūt sev nepieciešamo informāciju. Viss pasākumu kopums sniegs elastīgu zināšanu un informācijas pieejamības nodrošinājumu.

 

Kopējais projekta īstenošanas ilgums – 6 mēneši, sākot ar 2009.gada 26.jūniju.

„75% no projekta „Informatīvi izglītojošās vides izveide trešo valstu valstpiederīgajiem cilvēkiem ar invaliditāti” finansē Eiropas Savienība no Eiropas Integrācijas fonda un 25% Latvijas valsts.”

Informācija par projekta aktivitātēm mūsu mājas lapā: Par projektu angliski

                                                                                                   Kā saņemt palīdzību

                                                                                                   Kur to meklēt

Diskusijas

 

Apmeklētāji: 4912315