sākumlapajūsu jautājumslapas karte Ru En
AA  
SUSTENTO > ANO Konvencija > Tiek īpaši uzrunāts mūsu Ministru Prezidents I. Godmanis ar lūgumu mainīt Latvijas tēlu invaliditātes jautājumos Drukāt
Tiek īpaši uzrunāts mūsu Ministru Prezidents I. Godmanis ar lūgumu mainīt Latvijas tēlu invaliditātes jautājumos

2008.gada 8. janvārī LCĪVSO SUSTENTO vadība sagatavoja un nosūtīja vēstuli Latvijas Ministru Prezidentam I.Godmaņa kungam ar lūgumu atbalstīt iespējami ātrāku "Konvencijas par cilvēku ar invaliditāti tiesībām" parakstīšanu Latvijā. Tāpat šāda satura vēstules tika sagatavotas un nosūtītas arī Latvijas deputātiem Eiropas Parlamentā.

2006. gadā Apvienoto Nāciju Organizācija pieņēma Konvenciju par cilvēku ar invaliditāti tiesībām. Šīs konvencijas pamatā ir mērķis nodrošināt iespējas cilvēkiem ar invaliditāti līdzvērtīgi piedalīties visos sabiedrībā notiekošajos procesos.

Kopš 2007. gada marta Konvencija ir atklāta parakstīšanai un ratifikācijai. Šobrīd visas Eiropas Savienības valstis, izņemot Latviju, ir parakstījušas Konvenciju, tā paužot savu labo gribu uzlabot situāciju šajā jomā. Ir skaidrs, ka Konvencijas pieprasītās izmaiņas prasa lielu valsts ieinteresētību un vēlmi mainīt situāciju, kā arī finansu līdzekļus, tomēr Konvencijas parakstīšana uzskatāma par pirmo labas gribas apliecinājumu no valsts puses.

Latvijas Labklājības ministrija jau bija uzsākusi procedūru, kas vērsta uz iespējami ātrāku Konvencijas parakstīšanu, tomēr diemžēl Konvencija parakstīta tā arī netika.   

Latvijas Cilvēku ar īpašām vajadzībās sadarbības organizācija SUSTENTO patiesi cer, ka jaunais valdības vadītājs spēs izmainīt šo situāciju, kad Latvija kļuvusi par vienīgo ES dalībvalsti, kas nav apliecinājusi savu gatavību risināt jautājumus, kas saistīti ar cilvēku ar invaliditāti cilvēktiesību ievērošanu. Uzskatām, ka iespējami ātrāka Konvencijas un tā saistošā protokola parakstīšana ir ļoti nozīmīgs solis ne tikai cilvēku ar invaliditāti līdzvērtības un līdztiesības atzīšanai Latvijā, bet arī lai celtu mūsu valsts prestižu un pierādītu gatavību darboties Eiropas Savienības kopīgo mērķu sasniegšanai.

Diskusijas

 

Apmeklētāji: 4960485