sākumlapajūsu jautājumslapas karte Ru En
AA  
SUSTENTO > ANO Konvencija > SUSTENTO uzrunā ikvienu Saeimas deputātu Drukāt
SUSTENTO uzrunā ikvienu Saeimas deputātu
LCĪVSO SUSTENTO, kas pārstāv ap 30 tūkstošu cilvēku ar invaliditāti un hroniskām slimībām, katram no 100 Saeimas deputātiem ir nosūtījusi vēstuli par iespējami ātrāku ANO Konvencijas par cilvēku ar invaliditāti tiesībām parakstīšanu un ratifikāciju Latvijā, jo 21. aprīļa MK Komitejas sēdē kārtējo reizi tā tika noraidīta.
 
Kā zināms, jau no 2004. gada Latvija ir Eiropas Savienības sastāvā, un šobrīd palikusi vienīgā ES valsts, kas nav parakstījusi Konvenciju. Mūsu organizācija un tās dalīborganizācijas ir neizpratnē par notiekošo, jo, loģiski domājot, aizbildinājums par līdzekļu trūkumu ir vairāk kā nepārliecinošs.
 
Atgādināsim, ka ANO Konvencija par cilvēku ar invaliditāti tiesībām stājās spēkā 2008.gada 3 aprīlī, kad to bija ratificējušas pirmās 20 valstis pasaulē. Tā ir spēcīgs instruments, ar kura palīdzību ir iespējams likumīgi izskaust tos šķēršļus, ar ko ikdienā, dzīvojot sabiedrībā, saskaras cilvēki ar invaliditāti.
 
Latvijas Ministru kabineta komitejā minētie argumenti par lielo dārdzību un vēlme parakstīt Konvenciju, neiekļaujot tajā pieejamības jautājumus, ir nesaprotama spēle, kurā par spēļu kauliņiem šobrīd izvēlēta viena no vismazāk aizsargātākajām grupām – cilvēki ar invaliditāti. Vēl jo vairāk arī tāpēc, ka līdz 2008.gada jūnija beigām Eiropas Komisija apņēmusies sniegt sīku pārskatu par to, kādā veidā būtu izmaināma ES likumdošana, lai tā atbilstu jau pieminētās ANO Konvencijas prasībām. Tas nozīmē, ka jau tuvākajā laikā šī likumdošana darbosies arī Latvijas teritorijā neatkarīgi no tā, vai Konvencija ir, vai nav parakstīta.
 
Par šo un citiem argumentiem, kāpēc aizskaroša un apkaunojoša ir mūsu valsts izvairīgā rīcība attieksmē pret šīs ANO Konvencijas parakstīšanu, lasiet klātpievienotajā atklātajā vēstulē mūsu Saeimas deputātiem.
 
Diskusijas

 

Apmeklētāji: 4960527