sākumlapajūsu jautājumslapas karte Ru En
AA  
SUSTENTO > Visi jaunumi > Kā cilvēkiem ar hroniskām slimībām atrast palīdzību ārkārtas situācijas laikā? Drukāt
Kā cilvēkiem ar hroniskām slimībām atrast palīdzību ārkārtas situācijas laikā?

Kā cilvēkiem ar hroniskām slimībām atrast palīdzību ārkārtas situācijas laikā?

 1. Sekot savam veselības stāvoklim atbilstoši hroniskajai slimībai – mērīt asinsspiedienu, sekot cukura līmenim, regulāri lietot ārsta nozīmētās zāles.
 2. Sekot, lai zāļu krājums pietiktu vismaz 1 nedēļai.
 3. Ja veselība nepasliktinās, bet nepieciešamas zāles, pie ģimenes ārsta neejiet paši, bet sazinieties elektroniski vai pa telefonu.
 4. Ar ģimenes ārstu izrunājiet visu par izrakstītajām zālēm, īpašu uzmanību pievēršot zālēm, kurām varētu mainīties nosaukums saistībā ar jauno kompensējamo zāļu izrakstīšanas kārtību. Par jauno kārtību varat izlasīt šeit: http://sustento.lv/resource/show/1550; https://www.zva.gov.lv/lv/jaunumi-un-publikacijas/jaunumi/no-sodienas-arsti-kompensejamo-zalu-recepte-norada-aktivo-vielu-un-aptiekas-izsniedz-zales-ar-zemako
 5. Sazinoties par zāļu izrakstīšanu elektroniski vai pa telefonu, lūdziet receptē norādīt personu, kura izņems zāles aptiekā. Ārstam būs nepieciešams personas vārds, uzvārds un personas kods. Sagatavojiet šo informāciju iepriekš! Neejiet paši uz aptieku!!!!
 6. Gadījumos, kad ģimenes ārsts nav pieejams, bet jums ir nepieciešamas zāles, zvaniet uz sava ārsta praksi! Tur jums pateiks, kas aizvieto Jūsu ģimenes ārstu
 7. Ja ir rodas veselības problēmas, sazvanieties ar ģimenes ārstu un skaidri pastāstiet, kādas sajūtas jūs uztrauc.
 8. Akūtos gadījumos ar ģimenes ārsta norīkojumu ir pieejami speciālisti. Par vietu un pierakstīšanās kārtību jums izstāstīs ģimenes ārsts.
 9. ja nevarat sazināties ar savu ģimenes ārstu:
  1. ģimenes ārstu konsultatīvais tālrunis 66016001;
  2. ir iespēja saņemt maksas konsultācijas vairākos veselības centros, iepriekš sazinoties elektroniski vai pa telefonu. Tā būs maksas konsultācija!
  3. Ir iespēja konsultēties ar speciālistu arī jums ērtākā veidā vietnē www.doconline.lvŅemiet vērā, ka tā ir maksas konsultācija! Taču šajā vietnē ir pieejami arī daži speciālisti, kuri sniedz bezmaksas konsultācijas:

       i.      Ugis Gruntmanis, Teksasas Universitātes medicīnas profesors, piedāvā līdz COVID 19 pandēmijas beigām sniegt bezmaksas konsultācijas endokrinoloģijā.

      ii.      Test Доктор Test - alergologs, ausu, kakla un deguna ārsts, Infektologs. Darba stāžs 6 gadi. Konsultācijas valoda - RU, LV, EN.

      iii.      Agris Mertens - mugurkaula ķirurgs. Darba stāžs 12 gadi. Konsultācijas valoda - RU, LV, EN. Pacientiem piedāvā daudzveidīgu muguras sāpju konservatīvu ārstēšanu.

 

Ievērojiet visus valstī noteiktos pulcēšanās noteikumus!

Palieciet mājās!!!!

Diskusijas

 

Apmeklētāji: 5170731