sākumlapajūsu jautājumslapas karte Ru En
AA  
SUSTENTO > Visi jaunumi > SUSTENTO jubilejas gada janvāra aktivitāte: jautājumi valdībai par ANO Konvencijas realizēšanu Latvijā Drukāt
SUSTENTO jubilejas gada janvāra aktivitāte: jautājumi valdībai par ANO Konvencijas realizēšanu Latvijā

SUSTENTO jubilejas gada janvāra aktivitāte: jautājumi valdībai par ANO Konvencijas realizēšanu Latvijā.

Latvijas Cilvēku ar īpašām vajadzībām sadarbības organizācija SUSTENTO savu 15. dzimšanas dienu šogad svinēs visa gada garumā. Katrs 2017.gada mēnesis būs veltīts kādai noteiktai tēmai, kuras izvēle balstīta uz Latvijai svarīgākajiem ANO Konvencijā par cilvēku ar invaliditāti tiesībām ietvertajiem jautājumiem.

“Par savas darbības 15 gadiem gribam atgādināt, lai vēlreiz aktualizētu cilvēku ar invaliditāti tiesības. Tas dos iespēju novērtēt, kāda ir situācija Latvijā, un apzināt kaimiņvalstu pieredzi, kas varētu palīdzēt situācijas uzlabošanai,” saka SUSTENTO valdes priekšsēdētāja,

Latvijas pārstāve Eiropas Ekonomikas un sociālo lietu komitejā, Eiropas Invaliditātes foruma viceprezidente Gunta Anča.

Janvārī organizācija gatavos jautājumus Latvijas valdībai par to, kā realizēta ANO Konvencija par cilvēku ar invaliditāti tiesībām. Šogad Latvijas ziņojumu izskatīs ANO Invaliditātes komiteja Ženēvā. SUSTENTO āķīgos jautājumus, kas tiks sagatavoti, sadarbojoties visām organizācijām, nodos speciālajam ANO ziņotājam, un tad tos saņems Latvijas valdība.

Februārī uzsvars tiks likts uz cilvēku ar invaliditāti nodarbinātības jautājumiem. Tiks diskutēts par papildu atbalsta pasākumiem, kas nepieciešami, lai veicinātu cilvēku ar invaliditāti iespējas uzsākt savu uzņēmējdarbību. Tāpat arī meklēti ļoti praktiski atbalsta soļi darba devējiem, lai cilvēka ar invaliditāti pieņemšana darbā nebūtu tikai labas gribas apliecinājums un neradītu uzņēmumam papildu zaudējumus.

Martā īpašu uzmanību pievērsīs sievietēm ar invaliditāti. Viņas atrodas sevišķi sarežģītā situācijā, jo visbiežāk cieš no vardarbības, viņām bieži nav pieejami tie pakalpojumi, ko var saņemt citas sievietes, tieši viņām tiek ieteikts izdarīt abortu, jo bērni jau nevarot būt, ja ir invaliditāte.  

SUSTENTO valdes priekšsēdētāja norāda, ka tās ir tikai dažas ieceres gada sākumam – interesantam, radošam un ļoti vajadzīgam darbam, lai padarītu mūsu valsti labāku ikvienam – arī cilvēkiem ar invaliditāti.

Latvijas Cilvēku ar īpašām vajadzībām sadarbības organizācija SUSTENTO izveidota 2002.gada maijā, apvienojoties 13 organizācijām. Toreiz tā bija uzdrošināšanās strādāt kopā – par spīti skepsei un bažām, vai katra organizācija spēs saglabāt savu individuālo darbību un nepazaudēs sev svarīgāko kopējās lietas labā. Taču pamazām nāca sapratne, ka daudzas lietas iespējams paveikt tikai kopīgiem spēkiem. Tagad SUSTENTO ir apvienojušās jau 48 organizācijas un kopējais biedru skaits ir ap 50 000 cilvēku ar invaliditāti visā Latvijā. Tas ir vērā ņemams spēks un arī labs valdības sadarbības partneris.

Diskusijas

 

Apmeklētāji: 5170838