sākumlapajūsu jautājumslapas karte Ru En
AA  
SUSTENTO > Visi jaunumi > VESELĪBAI JĀATVĒL 12% NO VALSTS KOPĒJĀ BUDŽETA Drukāt
VESELĪBAI JĀATVĒL 12% NO VALSTS KOPĒJĀ BUDŽETA

 

Veselības aprūpes finansējums nākamgad ir jāpalielina vismaz līdz 12% no kopējā valsts budžeta (patlaban 9,8%). Iniciatīvas mērķis ir likt valdībai aizdomāties par lēni mirstošo veselības aprūpes nozari un panākt, lai arī Latvijas iedzīvotāji veselības jomā beidzot saņem to pašu, ko jau šodien saņem Igaunijas, Lietuvas, Slovēnijas un citu ES valstu pilsoņi.

Manabalss.lv savāktos parakstus SUSTENTO plāno iesniegt Ministru kabinetā dienā, kad valdība lems par veselības finansējumu nākamajam gadam. Līdztekus parakstu vākšanai SUSTENTO iniciatīvu Es par 12% veselībai popularizēs arī organizācijas Facebook kontā, mudinot iedzīvotājus iesaistīties ķēdes akcijā. Ikviens interesents tiek aicināts pats vai kopā ar draugiem, radiem, paziņām uz plaukstas uzrakstīt skaitli 12%, nofotografēt un foto ievietothttps://www.facebook.com, pieveidojot mirkļa birku #EsPar12%, tādējādi kopīgiem spēkiem rosinot politiķus turēt iepriekš doto solījumu un veselības aprūpei nākamgad atvēlēt vairāk līdzekļu.

SUSTENTO atbalsta Veselības ministrijas nostāju, kas 2017.gada budžetā Veselības ministrija pieprasījusi 75,6 miljonus eiro, lai uzlabotu veselības aprūpes pakalpojumu pieejamību. Pēc VM sniegtās informācijas, no minētā līdzekļu apjoma 12,2 miljoni eiro tiktu novirzīti veselības aprūpes pieejamības uzlabošanai, dzīves ilguma palielināšanai, kā arī finansējuma reformēšanai onkoloģijas jomā. Papildu līdzekļi tika pieprasīti arī citām vajadzībām, piemēram - 1,6 miljoni eiro – prognozējamās invaliditātes novēršanai ar mērķi novērst ilgstošu slimošanu personām darbspējīgā vecumā; 2,5 miljoni eiro – ārstu speciālistu pieejamības palielināšanai; 2,2 miljoni eiro – kapitācijas naudas pārskatīšana ģimenes ārstiem; 7 miljoni eiro – kompensējamo medikamentu apmaksai u.c. Savukārt no 2017.gada budžeta fiskālās telpas tika pieprasīti papildu līdzekļi veselības aprūpei 41,3 miljonu apmērā, to vidū, piemēram, 5,6 miljoni eiro - rindu mazināšanai pie ārstiem – speciālistiem; 2 miljoni eiro – rindu mazināšanai uz dienas stacionāra pakalpojumiem; 2,5 miljoni eiro – rindu mazināšanai uz endoprotezēšanas operācijām; 452 tūkstoši eiro – rindu mazināšanai paliatīvajā aprūpē; 4,3 miljoni eiro – ambulatoro izmeklējumu apmaksai un rindu mazināšanai nozīmētās terapijas nodrošināšanai; 2,6 miljoni eiro – stacionāro pakalpojumu pieejamības nodrošināšanai; 13,6 miljoni eiro – C hepatīta ārstēšanai nepieciešamo medikamentu apmaksai zāļu kompensācijas sistēmā; 5,1 miljons eiro – bērnu zobārstniecības tarifu pārskatīšanai un līgumu skaita palielināšanai ar valsts apmaksātās veselības aprūpes pakalpojumu sniedzējiem u.c.

Elektroniski nobalsot iespējams šeit.

Anketu, ko var aizpildīt un un sūtīt mums uz e-pastu sustento@sustento.lv, iespējams lejupielādēt šeit.

 

Diskusijas

 

Apmeklētāji: 5122397