sākumlapajūsu jautājumslapas karte Ru En
AA  
SUSTENTO > Visi jaunumi > Rosina izmaiņas veselības aprūpes finansēšanas un organizēšanas kārtībā Drukāt
Rosina izmaiņas veselības aprūpes finansēšanas un organizēšanas kārtībā

Valsts sekretāru sanāksmē izskatīts Veselības ministrijas izstrādātais grozījumu projekts Ministru kabineta noteikumos, kas nosaka veselības aprūpes organizēšanas un finansēšanas kārtību.

Grozījumu projektā rosināts paplašināt veselības aprūpes pakalpojumu pieejamību, nosakot, ka arī pacientiem ar muguras smadzeņu bojājumiem valsts apmaksāts medicīniskās rehabilitācijas pakalpojums ir nodrošināms mājās. Valsts apmaksātu medicīniskās rehabilitācijas pakalpojumu mājās varēs saņemt ar muguras smadzeņu bojājumu sekām pēc pirmreizējas medicīniskās rehabilitācijas saņemšanas stacionārajā ārstniecības iestādē, ja uz to nosūta Nacionālā rehabilitācijas centra „Vaivari” fizikālās un rehabilitācijas medicīnas ārsts. Tāpat noteikts, ka medicīniskās rehabilitācijas pakalpojums šādiem pacientiem var tikt nodrošināts laika periodā līdz 6 mēnešiem.

Tāpat grozījumu projektā rosinātas izmaiņas, lai rastu risinājumu tādos gadījumos, kad bērnam nepieciešamo veselības aprūpes pakalpojumu var nodrošināt tikai ārpus Eiropas Savienības, Eiropas Ekonomiskās zonas dalībvalstīm vai Šveices. Noteikumu projektā ieviestas normas, kas paredz iespēju Nacionālajam veselības dienestam pieņemt lēmumu, ka personai ir tiesības saņemt no valsts budžeta līdzekļiem apmaksātu veselības aprūpes pakalpojumu 50 % apmērā, no izvēlēta veselības aprūpes pakalpojuma sniedzēja izmaksu aprēķinā norādītajām pakalpojuma izmaksām. Vienlaikus noteikts, ka maksimālā summa, kāda varētu tikt piešķirta ir ne vairāk kā 150 tūkstoši eiro.

Šobrīd normas īstenošanai nav piešķirti papildus līdzekļi un apakšprogrammas „Ārstniecība” ietvaros nav brīvu, nesadalītu līdzekļu, ko varētu novirzīt gadījumiem, kad veselības aprūpes pakalpojumu var nodrošināt tikai ārpus Eiropas savienības, Eiropas Ekonomiskās zonas dalībvalstīm vai Šveicē. Tā kā šādos gadījumos samaksu jāveic pirms pakalpojuma saņemšanas vai jāsniedz garantijas vēstule par pakalpojuma apmaksu, normas ieviešanai Veselības ministrija rosina paredzēt līdzekļus no budžeta programmas „Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem”. 

Grozījumu projektā precizēti arī ģimenes ārstu darba organizācijas jautājumi, nosakot kārtību, kādā ģimenes ārsti var organizēt izbraukuma pieņemšanas ārsta darbības pamatteritorijā reģistrētos feldšerpuntos.

 

 

Diskusijas

 

Apmeklētāji: 4222924