sākumlapajūsu jautājumslapas karte Ru En
AA  
SUSTENTO > Visi jaunumi > Vēstules visiem Saeimas deputātiem Drukāt
Vēstules visiem Saeimas deputātiem
Visas 12. Saeimā ievēlētās partijas savās programmās ir minējušas veselības aprūpi kā būtisku un ļoti aktuālu jautājumu, kas steidzami risināms nākamās Saeimas sasaukuma laikā. Kā atzīst SUSTENTO valdes priekšsēdētāja Gunta Anča: „Kopumā partiju priekšvēlēšanu programmās paredzētie pasākumi ir ļoti nepieciešami, bet tos nav iespējams realizēt bez atbilstoša finansējuma veselības nozarei. Kā zināms – Latvijā vēl aizvien veselības aprūpes budžets ir viens no viszemākajiem Eiropā – nedaudz virs 3% no IKP. Pagājušajā valdības deklarācijā optimistiski minētie 4,5% no IKP tā arī sasniegti netika, bet šī valdība savā deklarācijā drošības labad skaitļus vispār nav nosaukusi.”

Tāpēc uzrunājot ikvienu 12. Saeimas deputātu mēs vēstulē atgādinām, ka „Jūs pārstāvat arī mūsu – vairāk nekā 420 tūkstošu cilvēku ar hroniskām slimībām – intereses! Aicinām Jūs, strādājot Saeimā pie nākamā gada budžeta un lemjot par sabiedrībai tik aktuālo veselības jomu, meklēt un atrast argumentus par finansējuma palielināšanu veselības budžetam”.

Tas nepieciešams ne tikai hroniskajiem pacientiem, bet arī jo īpaši tiem, kam vēzis, diabēts, sirds asinsvadu, plaušu vai kāda cita saslimšana tiks diagnosticēta pirmo reizi. Nesaņemot savlaicīgu un pilnvērtīgu ārstēšanu, nenodrošinot mūsdienīgu terapiju, mēs nepiedodami ātri zaudējam cilvēkus, kuri varētu dzīvot, strādāt un dot pienesumu mūsu valsts tautsaimniecībai.

Ar šo vēstuli Latvijas Cilvēku ar īpašām vajadzībām organizācija SUSTENTO apliecina, ka ir gatava iesaistīties konstruktīvā dialogā ar Saeimā pārstāvētajiem politiskajiem spēkiem, kam patiesi rūp savas tautas veselība.
Diskusijas

 

Apmeklētāji: 4960504