sākumlapajūsu jautājumslapas karte Ru En
AA  
SUSTENTO > Visi jaunumi > Georgs - Gudrs un vēl gudrāks Drukāt
Georgs - Gudrs un vēl gudrāks
Šī gada 23. janvārī Vaivaru pamatskolas 7. klases skolēni devās uz Latvijas televīziju, lai atbalstītu savu klases biedru Georgu Tadeju Bārdu, kurš piedalījās erudīcijas konkursā „Gudrs, vēl gudrāks”. Tas ir šovs, kurā piedalās vienas klases vecuma talantīgi, atjautīgi un erudīti  jaunie cilvēki, kuri pēc desmit, divdesmit gadiem noteiks lietu kārtību mūsu Latvijā.

Kompetenti eksperti katrā spēlē sagatavo jautājumus atbilstošus katrai vecuma grupai. Jautājumos tiek ietvertas tēmas ne tikai par apgūto mācību vielu dažādos mācību priekšmetos, bet arī lasītais jauniešu žurnālos un citos informācijas avotos.

Mums ir patīkams pārsteigums par Georga uzdrošināšanos pieteikties konkursā, jo jaunietis ir neredzīgs.

Skolas direktore Inese Kārkliņa: “Man ir prieks, ka Georgs tika atlasīts dalībai  konkursā, nezinot, ka viņš ir neredzīgs. Kad sazvanījāmies ar televīziju, lai pārrunātu nianses, viņi bija pārsteigti. Tas bija liels izaicinājums arī raidījuma sagatavotājiem. Domāju, ka rūpīgi tika izskatīti visi jautājumi un maksimāli pārdomāta metode, kā jautājumu uzdot.

Man patika jautājums par krustnagliņām. Skolēniem tika uzdots jautājums: kāda koka auglis ir attēlā redzamais garšaugs? Krustnagliņas tika iznestas konkursa dalībniekiem pasmaržot. Bija domāts par visām maņām.

Georga piedalīšanās bija patīkams notikums visiem spēles dalībniekiem. Jaunieši no citām skolām nāca mums klāt un teica, ka ir turējuši īkšķus un ar interesi vērojuši spēli.

Meitene no Ropažu pamatskolas pienāca pie Georga un piedāvājās viņu pavadīt uz grimētavu. Meitenes māte to uztvēra kā lielāko ieguvumu spēlē, redzēt līdzjūtību pret citiem savā bērnā.

Tas bija piedzīvojums visai klasei, karjeras stunda, redzēt lietas, ko neredz aiz kadra. Izskatījās, ka klases biedri bija sabijušies vairāk par Georgu”.

7. klases skolēni aizrautīgi dalījās iespaidos par konkursu.

Reinis: “Iespaidīgs un elpu aizraujošs pasākums”.

Lelde: “Tas bija ļoti interesanti. Nevarēju iedomāties, ka 30 minūšu gara pārraide ir jāfilmē 5 stundas”.

Gunta: “Braucot uz pārraidi, domāju, ka būs garlaicīgi, bet bija ļoti interesanti. 5 stundas paskrēja nemanot”.

Agris: “Man patika vērot pašu filmēšanas procesu, nekad agrāk nebiju redzējis, kā tas notiek”.

Iespaidos par piedzīvoto dalījās arī Georgs: “Manuprāt, tā bija lieliska iespēja pašam piedalīties raidījumā un saprast, kā tas viss tiek veidots. Ļoti priecājos, ka mani izvēlējās un varēju pārbaudīt savus spēkus konkurencē ar pārējiem. Protams, biju nedaudz satraukts, tāpēc nespēju kārtīgi koncentrēties jautājumiem, pāris reizes pat sajaucu pogas”.

Georga piedalīšanās raidījumā ir solis tuvāk sabiedrības pārliecināšanai par cilvēku ar īpašām vajadzībām tiesībām pilnvērtīgi piedalīties un integrēties sabiedrībā, kurā viņi dzīvo. Līdzšinējā pieredze rāda, ka liels šķērslis cilvēku ar īpašām vajadzībām integrācijai ir sabiedrības nespēja noticēt šo cilvēku spējām un iespējām. Savukārt tie, kas vēlētos viņiem dot kādu iespēju, nezina, kā to izdarīt. Svarīgi, lai arī apkārtējā sabiedrība saprot, ka jaunietis ar redzes traucējumiem nav apgrūtinājums,  bet gan var sniegt savu ieguldījumu sabiedrībā un bagātināt to.

Raidījumu tiešraidē varēsim vērot 28. februārī LTV1 plkst 19.00
Diskusijas

 

Apmeklētāji: 4668918