sākumlapajūsu jautājumslapas karte Ru En
AA  
SUSTENTO > Visi jaunumi > Augulis un Straujuma pārrunāja atbalsta iespējas maznodrošinātajiem elektrības rēķinu apmaksai Drukāt
Augulis un Straujuma pārrunāja atbalsta iespējas maznodrošinātajiem elektrības rēķinu apmaksai

U.Augulis informēja, ka atbalstu plānots nodrošināt, pašvaldībām piešķirot mērķdotāciju dzīvokļa pabalsta izmaksu nodrošināšanai par laika posmu no 2014.gada 1.aprīļa līdz 2017.gada 31.decembrim.

Kopumā plānotais atbalsts līdz 2016. gadam būs 14,09 milj. eiro (9,9 milj. lati), no kuriem 3,8 milj. eiro (2,7 milj. lati) izmaksās pašvaldībām mērķdotāciju veidā jau šogad pēc elektroenerģijas tirgus atvēršanas 1.aprīlī. Savukārt 2015.gadā pašvaldībām piešķirs 5,12 milj. eiro (3,6 milj. lati), bet 2016.gadā - 5,12 milj. eiro (3,6 milj. lati). 

Par minēto atbalstu pašvaldībām trūcīgo un maznodrošināto iedzīvotāju atbalstam vēl būs jālemj valdībai.

Iepriekšminēto paredz Ministru kabineta noteikumu Noteikumi par valsts mērķdotāciju pašvaldībām dzīvokļa pabalsts izmaksu nodrošināšanai laika periodā no 2014.gada 1.aprīļa līdz 2017.gada 31.decembrim, kuru šobrīd saskaņo ministrijas, Latvijas Pašvaldību savienība, Latvijas Lielo pilsētu asociācija. Tas vēl jāapstiprina valdībā.

Lai nodrošinātu mājokļa pieejamību, Sociālo pakalpojumu un sociālās palīdzības likumā dzīvokļa pabalsts noteikts kā viens no diviem obligāti izmaksājamiem pašvaldību sociālās palīdzības pabalstiem. Šobrīd pašvaldības minēto pabalstu finansē tikai no pašvaldības budžeta.

Diskusijas

 

Apmeklētāji: 4668943