sākumlapajūsu jautājumslapas karte Ru En
AA  
SUSTENTO > Atbildes meklējot > Valsts apmaksāto veselības aprūpes pakalpojumu saņemšana ES, Eiropas Ekonomiskās zonas dalībvalstīs un Šveicē Drukāt
Valsts apmaksāto veselības aprūpes pakalpojumu saņemšana ES, Eiropas Ekonomiskās zonas dalībvalstīs un Šveicē
Iespēju doties uz citu ES, EEZ dalībvalsti vai Šveici, lai tur saņemtu nepieciešamo plānveida veselības aprūpes pakalpojumu, nosaka Padomes (EEK) Regula Nr.1408/71 par sociālās drošības shēmu piemērošanu darba ņēmējiem, pašnodarbinātajiem un viņu ģimenes locekļiem, kas pārvietojas ES teritorijā un LR MK noteikumu Nr. 1036 ( 21.12.2004.) „Veselības aprūpes organizēšanas un finansēšanas kārtība” 11. nodaļa „Veselības aprūpes pakalpojumu saņemšana Eiropas Savienības un Eiropas Ekonomiskās zonas dalībvalstīs un norēķini ar personām par saņemtajiem veselības aprūpes pakalpojumiem”.
 
Ja Latvijā nav iespējams nodrošināt veselības aprūpes pakalpojumu, personai ir iespēja to saņemt ES, EEZ dalībvalstīs vai Šveicē.
 
Tam nepieciešama Veselības obligātās apdrošināšanas valsts aģentūras (VOAVA) izsniegta veidlapa E 112, kuras saņemšanas galvenais nosacījums ir ārstniecības iestādes atzinums, kas pamato personas nepieciešamību saņemt konkrēto veselības aprūpes pakalpojumu. 
 
Atzinumu izsniedz tikai gadījumos, kad neviena no valsts apmaksāto veselības aprūpes pakalpojumus sniedzošajām ārstniecības iestādēm LR nevar nodrošināt personai nepieciešamo veselības aprūpes pakalpojumu, bet pakalpojums personai ir nepieciešams, lai novērstu dzīvības funkciju vai veselības stāvokļa neatgriezenisku pasliktināšanos, ņemot vērā personas veselības stāvokli izvērtēšanas brīdī un paredzamo slimības attīstību.
 
Jāņem vērā, ka ārvalstīs apmaksā tikai tos veselības aprūpes pakalpojumus, ko valsts apmaksā arī LR, pacienta iemaksas jāmaksā pašai personai tādas, kā noteiktas izvēlētajā valstī. Arī uzturēšanās un ceļa izdevumi jāmaksā pašai personai.
 
Sīkāka informācija par šo jautājumu atrodama Veselības obligātās apdrošināšanas valsts aģentūras (VOAVA) mājas lapā www.voava.lv sadaļā Eiropas Savienība (ES). Konsultēties var pa bezmaksas tālruni 8001234.

Diskusijas

 

Apmeklētāji: 5013689