sākumlapajūsu jautājumslapas karte Ru En
AA  
SUSTENTO > Aktivitātes > 2006. gada oktobris Drukāt
2006. gada oktobris

03.10.

Tikšanās ar firmas GlaxoSmithKline ārējo attiecību vadītāju Signi Vēliņu par iesākto partnerību, kuras rezultātā tiek izstrādāts pirmais kopīgais projekts - organizēta pirmā pacientu organizāciju vadītāju konference, kas notiks š.g. 25. novembrī. 

05., 06.10.

Piedalīšanās starptautiskajā konferencē "Bioētiskie aspekti par cilvēka veselību", kas iepriekšminētajos datumos notika Rīgā. Cilvēktiesības biomedicīnas un biotehnoloģijas sfēra ir viens no aktualitātēm Eiropas jurisprudencē. Tās centrā ir ārstu atbildība un pacientu tiesības. Konferences laikā tika iztekti viedokļi par un pret jebkāda veida iejaukšanos pacienta veselības un dzīvības jautājumos, ieskaitot visas medicīniskās darbības - gan profilaktiskos mērķus, gan diagnostiku, ārstēšanu, rehabilitāciju un pētniecības darbu.

07., 08.10.

Eiropas Cilvēku ar invaliditāti Foruma valdes sēde 7. un 8. oktobrī notiks Helsinkos, kurā piedalīsies arī mūsu organizācijas priekšsēdētāja Gunta Anča, kas ir EDF valdes locekle.

no 09. līdz 13.10.

Pateicoties Īpašu uzdevumu ministra sabiedrības integrācijas lietās sekretariāta finansiālajam atbalstam, LCĪVSO SUSTENTO tika izveidotas prakses vietas cilvēkiem ar invaliditāti. Laika posmā no š.g. 9. līdz 13.oktobrim notika apmācība 5 praktikantiem no Ludzas, Krāslavas un Preiļiem.

19.10.

Mūsu birojā notika pirmā pēc SUSTENTO iniciatīvas izveidotā darba grupas tikšanās, lai sāktu izstrādāt vienotu koncepciju par iespējām cilvēkam ar invaliditāti iekļauties sabiedrības dzīvē.

21.10.

  • LCĪVSO SUSTENTO dalīborganizācija LNSA, atzīmējot ANO izsludināto Transpalantācijas dienu, rīkoja konferenci, kurā par sociālajām novitātēm uzstājās mūsu organizācijas darbiniece D.Kamerovska.
  • 21. oktobrī Prāgā norisinājās Eiropas Sieviešu lobija (EWL) ikgadējā Ģenerālā asambleja, tās valdē tika ievēlēta Gunta Anča, izvirzīta no Eiropas Cilvēkiem ar invaliditāti foruma (EDF).

26.10.

Š.g. 26.oktobrī Rīgas domes Labklājības departamenta rīkotajā sanāksmē notika Rīgas domes saistošo noteikumu „Par Rīgas pašvaldību pabalstu mājokļa pielāgošanai personām, kuras pārvietojas ratiņkrēslā” projekta atkārtota apspriešana, kurā SUSTENTO viedokli pārstāvēja D.Kamerovska. 

28.10.

LCĪVSO SUSTENTO projektu vadītāja I.Šķestere apmeklēja Briselē Eiropas Cilvēku ar invaliditāti foruma organizēto semināru „Cilvēku ar invaliditāti tiesības Eiropas Savienībā – pagātnes mācības un skats nākotnē.”

28.10. un 30.10.

"Latvijas Avīzē" (28.10.) un TV 1 raidījumā "Kopā"(30.10.)  plašākai sabiedrībai bija iespējams uzzināt par SUSTENTO Atbalsta centra "Līdzīgs līdzīgam" veikumu un darbību projekta "Atbalsta programma sociālās funkcionēšanas prasmju attīstībai cilvēkiem ar invaliditāti vai draudošu invaliditāti" īstenošanas laikā.

 

Diskusijas

 

Apmeklētāji: 4912290