sākumlapajūsu jautājumslapas karte Ru En
AA  
SUSTENTO > Masu medijiem > SUSTENTO rīko starptautisku konferenci „Kā ietekmēt invaliditātes politiku praktiski” Drukāt
SUSTENTO rīko starptautisku konferenci „Kā ietekmēt invaliditātes politiku praktiski”

SUSTENTO rīko starptautisku konferenci                                                                       „Kā ietekmēt invaliditātes politiku praktiski”

Š.g. 18.oktobrī pirmo reizi Latvijā notiek augsta līmeņa darba konference par invaliditātes jautājumiem. Tajā piedalīsies gan atbildīgās amatpersonas un cilvēku ar invaliditāti organizāciju vadītāji no Lietuvas un Igaunijas, gan Eiropas Foruma cilvēkiem ar invaliditāti valdes priekšsēdētājs Janis Vardakastanis.

Darba konferences mērķis ir apzināt, kā trijās Baltijas valstīs cilvēku ar invaliditāti jumta organizācijas ir iesaistītas ANO Konvencijas par cilvēku ar invaliditāti tiesībām realizācijā, kāda ir šo organizāciju kapacitāte un spēja pildīt tai uzdotos uzdevumus, kāds ir valsts atbalsts šīm organizācijām.

Līdzās tam darba konferencē tiks aplūkots šobrīd ļoti aktuālais jautājums par jauno ES Struktūrfonda periodā (2014 – 2020) izmantojuma plānojumu valstī. Kā jau vairākkārtīgi ir norādījis Eiropas Forums cilvēkiem ar invaliditāti – vismaz 20% šo līdzekļu ir jābūt izmantotiem sociālās iekļaušanas nodrošināšanai, tostarp lielu uzmanību pievēršot arī cilvēku ar invaliditāti jautājumiem – tādiem kā nodarbinātība, deinstitucionalizācija, atbalsta pakalpojumu u.c. Darba konferencē paredzēts analizēt, kā plānots šos jautājumus risināt visās trijās Baltijas valstīs.

LCĪVSO SUSTENTO organizētā konference „Kā ietekmēt invaliditātes politiku praktiski” notiks 18.oktobrī ES Mājā, Aspazijas bulvārī 28, Rīgā. Pasākuma darba laiks: no plkst.11.00 līdz 16.00; darba valoda – latviešu, tulkojums angļu un krievu valodā.

Diskusijas

 

Apmeklētāji: 4949209