sākumlapajūsu jautājumslapas karte Ru En
AA  
SUSTENTO > Masu medijiem > Pēc SUSTENTO tikšanās ar veselības ministri Ingrīdu Circeni Drukāt
Pēc SUSTENTO tikšanās ar veselības ministri Ingrīdu Circeni
Pēc SUSTENTO tikšanās ar veselības ministri Ingrīdu Circeni
   Šodien, 23.augustā, Latvijas cilvēku ar īpašām vajadzībām sadarbības organizācija SUSTENTO delegācija valdes priekšsēdētājas G.Ančas vadībā tikās ar veselības ministri I.Circeni. Tikšanās iemesls – nākamā gada budžets!
Rudens nāk ar saviem satraukumiem – valsts strādā pie nākamā gada budžeta un ik pa laikam gaisā uzvirmo visdažādākās baumas – būs, nebūs, paliks, vai tikai drusciņ. Šie jautājumi satrauc to cilvēku prātus, kuriem nav paveicies ar labu veselību. Vai arī nākamajā gadā būs pieejami 100% kompensējamie medikamenti, vai būs iespēja apmeklēt ārstus/speciālistus un izdarīt nepieciešamos izmeklējumus, vai vispār kādam rūpēs Latvijas cilvēku veselība?
Lai saprastu, kas mūs sagaida nākotnē, šodien (23.08.) SUSTENTO tikās ar Veselības ministri I.Circenes kundzi un pārrunāja ar nākamā gada veselības budžetu saistītos jautājumus. Sarunas laikā I.Circenes kundze uzsvēra, ka izskanējusī satraucošā informācija par iespējamām kompensācijas izmaiņām 100% kompensējamām zālēm ministrijas skatījumā nav pieļaujama. Šobrīd valsts 100% kompensē tādas dzīvībai bīstamas slimības kā cukura diabēts, onkoloģiskās slimības, HIV, šizofrēniju un citas. Viņa apstiprināja, ka nākamajā gadā kompensējamo zāļu sarakstā nav gaidāmas nekādas izmaiņas, kas kaut kādā veidā varētu pasliktināt pacientu stāvokli. Ministre iepazīstināja arī ar plānu: no jaunā gada uzsākt daļēju recepšu zāļu kompensāciju bērniem līdz 2 gadu vecumam.
I.Circenes kundze arī vairākkārtīgi atzīmēja, cik būtiska ir cieša pacientu nevalstisko organizāciju sadarbība ar ministriju. Tikai tādā veidā tai ir iespēja uzzināt, kāds ir patiesais stāvoklis veselības aprūpes jomā un attiecīgi arī reaģēt.
Cilvēku ar invaliditāti un hronisko slimnieku organizāciju apvienība SUSTENTO bija patīkami pārsteigta par cerīgajiem nākotnes solījumiem, tomēr, rūgtās pagātnes pieredzes vadīta, apvienība ir gatava arī turpmāk uzmanīgi sekot visam valsts budžeta izstrādes laikā notiekošajam un darīt visu, lai nākamajā gadā nepatīkami pārsteigumi nebūtu gaidāmi.
Papildus informācijai sazināties ar LCĪVSO SUSTENTO Veselības politikas koordinatori I.Neimani, mob.tālr. 29191600
 
Diskusijas

 

Apmeklētāji: 4911823