SUSTENTO > Visi jaunumi > Lāpīsim veselības budžetu
Lāpīsim veselības budžetu
Veselības norēķinu centrs atgādina, ka ar 2011.gada 1.aprīli spēkā ir stājušies grozījumi kompensējamo medikamentu apmaksas kārtībā, paredzot pacientu līdzmaksājumu 50 santīmu apmērā par katru 100% kompensējamo zāļu un medicīnisko ierīču recepti.
 
Saņemot kompensējamās zāles un medicīniskās ierīces, pacientam aptiekā, kura ir līgumattiecībās ar Veselības norēķinu centru, ir jāmaksā noteiktais līdzmaksājums par katru 100% kompensējamo zāļu un medicīnisko ierīču recepti. Veselības norēķinu centrs atgādina, ka uz vienas īpašās receptes veidlapas atļauts izrakstīt vienas zāles vai medicīnisko ierīci ārstēšanas kursam līdz trim mēnešiem. Īpašās receptes derīguma termiņš ir 30 dienas.
 
Vienlaikus Veselības norēķinu centrs atgādina, ka grozījumi kompensējamo medikamentu apmaksas kārtībā paredz sekojošus izņēmumus, kuru gadījumā aptieka iepriekš minēto līdzmaksājumu 50 santīmu apmērā neiekasēs:
 
·         no trūcīgajiem pacientiem, kuru statusu apliecina sociālo dienestu izsniegta izziņa, un no pacientiem, kuru ienākumi uz katru ģimenes locekli pēdējo triju mēnešu laikā nepārsniedz 120 latus mēnesī;
·         par receptēm, kas izrakstītas bērniem līdz 18 gadu vecumam;
·         par zālēm vai medicīniskajām ierīcēm, kuru aptiekas cena vienam iepakojumam nepārsniedz 3,00 latus.