SUSTENTO > Visi jaunumi > ASV vēstniecība aicina vidusskolēnus piedalīties FLEX programmā
ASV vēstniecība aicina vidusskolēnus piedalīties FLEX programmā

FLEX ir pilnībā apmaksāta vidusskolēnu apmaiņas programma uz Amerikas Savienotajām Valstīm viena mācību gada ietvaros, ko 1992. gadā izveidoja Amerikas Savienoto Valstu Kongress. Stipendijas saņēmēji pavadīs mācību gadu, dzīvojot amerikāņu viesģimenē un mācoties ASV vidusskolā. Piedalīties konkursā tiek aicināti arī skolēni ar invaliditāti: katru gadu uz ASV dodas ap 20 skolēniem ar invaliditāti. Līdzšinējo 23 gadu laikā ASV Valsts departamenta finansētā programma līdz šim ir nodrošinājusi stipendijas jau vairāk nekā 24 000 vidusskolēniem no Eiropas, Eirāzijas un Vidusāzijas.

Konkursam var pieteikties skolēni ar Latvijas pilsonību, kuri šobrīd mācās 9. vai 10. klasē un ir dzimuši laika posmā no 1999. gada 15. jūlija līdz 2001. gada 15. jūlijam. Skolēniem skolā ir jāapgūst angļu valoda, viņiem jābūt tiesīgiem saņemt ASV vīzu, un skolēni pēdējo piecu gadu laikā ASV nedrīkst būt pavadījuši ilgāk par 3 mēnešiem.

Kandidātu izvērtēšanu, atlasi, informatīvos pasākumus un ceļojuma dokumentus FLEX programmas ietvaros organizē Amerikas starptautiskās izglītības padome (American Councils for International Education). Padome uzrauga vairāk nekā 30 apmācību un apmaiņas programmas, ieskaitot vairākas ASV valdības programmas vidusskolēniem, studentiem, skolotājiem un profesoriem.

Lai pieteiktos, lūdzu, aizpildiet tiešsaistes pieteikuma formu: https://ais.americancouncils.org/flex

Lai saņemtu papildinformāciju, lūdzu, sazinieties ar programmas vadītāju Latvijā Lauru Lucauau, tālrunis 29299906, e-pasts: latvia@americancouncils.eu