SUSTENTO > Visi jaunumi > Neredzīgie jaunieši un viņu draugi sporto Kuldīgā
Neredzīgie jaunieši un viņu draugi sporto Kuldīgā

Neredzīgie jaunieši un viņu draugi sporto Kuldīgā

 

Redzes invalīdu sabiedriskās integrācijas biedrības “Es redzu” projekta “Citāda Latvija” ietvaros 2015. gada  no 1. līdz 10. maijam Kuldīgas apkārtnē Īvandes muižā norisināsies  iekļaujošā sporta nometne neredzīgajiem jauniešiem un viņu draugiem.

Sabiedrības integrācijas fonda (SIF) un Eiropas Ekonomikas zonas (EEZ) finanšu instrumenta atbalstīta projekta “Citāda Latvija” galamērķis  ir izstrādāt metodiskos materiālus fizisko aktivitāšu nodrošināšanai arī bērniem un jauniešiem ar daļējiem vai pilnīgiem redzes traucējumiem. Šādi materiāli ir  sevišķi svarīgi vispārizglītojošo skolu sporta pedagogiem, kuri šobrīd nav gatavi strādāt ar šādiem skolēniem.

Kuldīgas nometnes desmit dienu laikā jaunieši ar redzes traucējumiem ar pieredzējušo ekspertu un brīvpratīgo vienaudžu palīdzību iekštelpā un svaigajā gaisā nodarbosies ar dažādiem sporta veidiem, ieskaitot riteņbraukšanu un  jāšanu. Kā arī tikšanās ar Kuldīgas novada domes priekšsēdētāju Ingu Bērziņu.

Nometnes piedāvājumu klāstā ir:

Starp nometnes treneriem un meistariem ir Latvijas paralimpiskās komandas trenere  Nadija Strazdiņa,  peldēšanas instruktori  Viktors Sergejevs  un Andrejs Kirins (Latvijas neredzīgo sporta savienība), neredzīgie alpīnisti no Sanktpēterburgas (Krievija) un citi. Nometnes pasākumos piedalīsies un nodrošinās Latvijas Neredzīgo savienības pārstāvji, kā arī brīvprātīgie tās dalībnieku vienaudži, arī romu tautības pārstāvji, ar ko tiks veicināta viņu  integrācija sabiedrībā.

Projekta mērķa auditorija ir jaunieši ar redzes traucējumiem vecumā no 15 līdz 24 gadiem. Kā arī tāda paša vecuma Latvijas vispārizglotojošu skolu skolnieki un studenti, kuriem ir gan redze, gan tieksme, lai viņu neredzīgo vienaudžu dzīve kļūtu laimigāka.

Biedrības “Es Redzu” valdes priekšsēdētāja Aivija Bārda ir pārliecināta, ka projekta “Citāda Latvija” nometnes laikā jaunieši ar redzes traucējumiem varēs ne tikai pilnveidot  individuālās prasmes un iemaņas konkrētos sporta veidos, bet arī atrast jaunus draugus un attīstīties kā personības.

Pieteikties pa elektronisko pastu: atis.kengis@gmail.com  — līdz 26.04.2015.

Sīkāka informācija par projektu: www.esredzu.lv